Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Pokonać nowotwór

Współautorzy: Barbara Podgórska

W Bykowinie powstanie grupa wsparcia dla osób chorych na nowotwory i ich rodzin

 / Fot. Prp Ethica
Będzie działała w Centrum Integracji Społecznej Miejskie Biblioteki Publicznej w Rudzie Ślaskiej. Spotkania planowane są w dniach 15.09, 06.10, 3.11, 24.11, 15.12.

Do urialu w zajęciach zachęca pomysłodawczyni i liderka Anna Nawrot: Dlaczego warto na nie przyjść? Po to, by znaleźć w sobie siłę do walki z rakiem, by zrozumieć wyniki badań. Po to, aby się tak bardzo nie bać, umieć o chorobie normalnie mówić, poradzić sobie ze strachem, czy zniechęceniem. Uczestnicy naszych spotkań dowiedzą się jaką drogą trafić do onkologicznych specjalistów, jak uzyskać świadczenia z pomocy społecznej czy ZUSu, jak wspomagać leczenie dietą , stylem życia, pozytywnym nastawieniem, wreszcie - jak nie dać się oszukać znachorom i oszustom żerującym na ludzkich dramatach.” mówi Anna Nawrot – inicjatorka grupy.

Partnerem akcji jest Program Edukacji Onkologicznej, który zapewnia profesjonalnie przygotowane materiały. Spotkania moderuje psycholog kliniczny, a współprowadzą je specjaliści i osoby, które przechodzą przez proces leczenia. Zajęcia są nieodpłatne dla uczestników – dofinansowane ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

Zapisy: telefonicznie (tel: 791 375 272) lub na adres mailowy: warzynczykedyta@gmail.com.
Plakat

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.