Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Portrety czasu Katarzyny Breczko

W Galerii „Krekot” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej, odbył się wernisaż wystawy grafik Katarzyny Breczko.

 / Fot. Adam K. Podgórski

Artystka, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, pragnie specjalizować się w interdyscyplinarnym projektowaniu graficznym. Zajmuje się ilustracjami do książek i publikacji, czasami kręci filmy, tworzy instalacje przestrzenne.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Na wystawie zaprezentowała 30 ilustracji do głośnej książki Alana Lighmana Sny Einsteina. Bestseller przetłumaczony na 30 języków przedstawia twórcę teorii względności, dręczonego osobliwymi snami o czasie.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Grafiki Katarzyny Brzeczko nie komentują rozdziałów książki. Według niej samej, są one „wartością dodana”, stanowiąc przejaw jej osobistych refleksji, zastanowień, wrażeń, dotyczących czegoś, co niby namacalnie nie istnieje, a jednak jest, chociaż pojawiają się ostatnio koncepcje filozoficzno-fizyczne czas negujące.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Katarzyna Breczko jest także autorką własnoręcznie zilustrowanej książki Historia Czarnego Kamienia, która powinna ukazać się tego roku.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Wystawę przygotowały i otworzyły Jolanta Rusin i Klaudia Goczok, pracownice MBP.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.