Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Premiera nowego tomiku wierszy Moniki Czoik

Monika Czoik wymyśla wiersze dla dzieci, jadąc do pracy autobusem 147. Potem je pisze, wydaje i... rozdaje dzieciakom za darmo...

 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski
Wczoraj w Miejskim Domu Kultury w Bielszowicach odbyła się publiczna premiera nowego, trzeciego już tomiku w jej dorobku poetyckim, noszącego tytuł „W podróży do krainy fantazji”. Na zbiorek składa się sześć wierszowanek, znakomicie zilustrowanych przez uznanego malarza Kornela Wilczka, równocześnie twórcy kolorowej, przyciągającej wzrok okładki. Kilka zdań posłowia napisała Anna Morajko, a sympatyczna książeczkę, dzięki wsparciu finansowemu przyjaciół Moniki oraz Fundacji INNOVARE, wydala Oficyna Wydawniczo – Usługowa Barbara Wystryrk-Beniger.
 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski
Monika Czoik jest postacią znana i lubianą w Rudzie Śląskiej i okolicach. Autorka scenariuszy do przedstawień dla najmłodszych odbiorców, reżyserka wielu widowisk scenicznych, nagrań dźwiękowych, a przede wszystkim organizatorka tras czytelniczych. Swoje wiersze prezentuje w przedszkolach, domach dziecka, domach kultury, bibliotekach, dziecięcych oddziałach szpitalnych. W poetyckich spotkaniach towarzyszą jej ludzie rudzkiej kultury, politycy i działacze samorządowi,
Na spotkanie okraszone muzycznie przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Rudzie Śląskiej przyszło mnóstwo gości, w tym rodzice Moniki, jej siostra Barbara, syn i narzeczony.
 / Fot. Adam K. Podgórski

Znakomicie w roli gospodyni spełniła się Grażyna Skuczeń z bielszowickiego domu kultury, prowadząc wieczór sympatycznie i sprawnie.


 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. PodgórskiWiersze z prezentowanego tomiku czytali: Kamil z mamą, Barbarą Wawrzos-Łukomską, Natalia z tatą Kornelem Wilczkiem, Igor Skutnik z mamą, Natalia Lepa z dziadkiem oraz sama autorka z synem Filipem.

Gości uraczono w nadmiarze ciastem marchewkowym, stosownie do tematu jednego z wierszyków. Ale były też magdalenki i inne łakocie. Potem ustawiła się długa kolejka po autografy.
 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.