Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Prezentacja dorobku Barbary i Adama Podgórskich

W Filii nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej zaprezentowano ekspozycję przedstawiającą dorobek autorski i wydawniczy Barbary i Adama Podgórskich.

 / Fot. Anna JachPodgórscy obchodzą od stycznia jubileusz 20-lecia pracy autorskiej. W 1994 roku ukazała się ich pierwsza książka: „Leksykon terminów szaradziarskich i pokrewnych”, Na początku kwietnia drukarnię opuści efekt kilkuletniej pracy: „Nazwy terenowe i miejscowe w Rudzie Śląskiej”.

Ekspozycję wraz z pracownicami MBP przygotowali Bronisław Wątroba z Asocjacji M+B+P18 oraz Roman Pawliszak z rudzkiego zarządu Polskiego Związku Filatelistów. Na całość składa się 13 antyram, w których umieszczono reprodukcje okładek książek autorstwa własnego Podgórskich, prac wydanych z ich inicjatywy i pod ich redakcją, prac z różnym wkładem współautorskim oraz e-booków, ważniejszych publikacji internetowych i manuskryptów, które znajdują się w zbiorach Biblioteki Śląskiej, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej i Muzeum Miejskiego im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej. Łącznie około 100 opracowań. Plansze urozmaicają karykatury autorów.

 / Fot. Anna JachPubliczne, oficjalne odsłonięcie wystawy nastąpiło po uroczystości finałowej IV Konkursu Poetyckiego „Limeryki po naszymu”. Jednocześnie w gablocie holu Urzędu Miejskiego w Rudzie Ślaskiej pokazano część rzeczywistych książek Barbary i Adama Podgórskich.

 / Fot. Anna Jach / Fot. MBP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratulacje !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.