Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Prezydent spotkała się z dziennikarzami

Grażyna Dziedzic, prezydent Miasta Ruda Śląska, zaprosiła na spotkanie dziennikarzy prasy lokalnej, samorządowej i obywatelskiej. Ugościła ich kawą, kołoczami i… porcją solidnych informacji.

 / Fot. Adam K. PodgórskiSpotkanie służyło podsumowaniu współpracy władz samorządowych miasta z mediami w 2012 roku oraz zarysowaniu propozycji współpracy w roku bieżącym. Uczestniczyli dziennikarze prasowi, telewizyjni, radiowi i internetowi. Oceny był Adam Nowak rzecznik prasowy miasta.
 / Fot. Adam K. PodgórskiPrezydent przedstawiła szereg zrealizowanych i kontynuowanych działań na rzecz rudzkiej społeczności. W roku 2013 najważniejsze będą dwie realizacje rewitalizacji Orzegowa, dawnej dzielnicy urzędniczej, dziś najbardziej „zapomnianej” z rudzkich dzielnic. Na Burlochu powstanie niebawem boisko do rugby ze sztuczna trawa i pętla dla rolkarzy. Zostanie zadaszone lodowisko. Skypark otrzyma nowobytomskie osiedle Kaufhaus. Rozwijana i wzbogacana zostanie oferta dwóch rudzkich Centrów Integracji Społecznej. Nowe znaczenie i wygląd zyska przejęty przez miasto, z zdewastowany Dotą dworzec w Chebziu. Kontynuowana będzie budowa trasy N-S, której pierwszy odcinek oddano dzisiaj w użytkowanie kierowcom. Powstaną ścieżki rowerowe łączące najodleglejsze dzielnice miasta Godulę i Halembę. Ruda Śląska, miasta położone w samym środku górnośląskiej aglomeracji staje się coraz atrakcyjniejsze dla przybyszów. Notuje się przenoszenie tutaj firm z innych regionów i przeprowadzki mieszkańców z miast sąsiednich. W tym roku pod inwestycje mieszkaniowe, indywidualne i zespołowe miasto przeznaczy 117 nieruchomości.

 / Fot. Adam K. PodgórskiRenata Młynarczuk, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta przedstawiła wyniki ubiegłorocznej pracy niewielkiego zespołu prasowego, dzięki któremu ukazują się nieprzerwanie 2 cotygodniowe biuletyny informacyjne. Ponadto opracowano i rozesłano oddzielnie aż 305 poszerzonych, profesjonalnie sporządzonych informacji prasowych, wyczerpująco i wszechstronnie omawiających najważniejsze dla mieszkańców sprawy codzienne.
Na witrynie internetowej miasta zamieszczono 1039 aktualności, które doczekały się 936 600 odsłon i wielu komentarzy, zarówno pozytywnych, jak i krytycznych. Wydział odpowiedział również na 1148 pytań zgłoszonych przez dziennikarzy
Obecnie trwa akcja przekonywania mieszkańców miasta do zaprenumerowania newsletterów UM. Ważniejsze informacje i ostrzeżenia (np. komunikacyjne, czy pogodowe) będą również rozsyłane SMS-ami. Także osoby telefonujące do komórek Urzędu Miasta, zamiast dotychczasowych, niejednokrotnie irytujących melodyjek, będą mogły posłuchać aktualnych i ważnych komunikatów. Wypowiadali się oczywiście i dziennikarze, uznając poziom wzajemnej komunikacji za satysfakcjonujący i z uznaniem przyjmując zapowiedzi rozszerzania kontaktów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Trwa akcje przekonywania mieszkańców, już myślałem, że do koniecznej inwestycji w budowę kompostowni, a tu chodzi o newslettery:) ale dobre i to.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.