Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska. Prezydent ujawniła nieprawidłowości finansowe

Rerganizacja pionu finansowego Urzędu Miasta Ruda Śląska doprowadziła do wykrycia nieprawidłowości popełnianych i kamuflowanych od szeregu lat. 7 lutego Grażyna Dziedzic, prezydent miasta, wystosowała publiczne oświadczenie.

Wynika z niego, że od co najmniej 2007 roku w urzędzie miasta dochodziło do nieprawidłowości w pionie finansowym. Ich zakres i skalę oceni prokuratura, do której prezydent skierowała zawiadomienie o podejrzeniu zaistnienia przestępstwa.

Skarbnik miasta Lucyna M., obecnie przebywa w szpitalu.

- Obiecuję, że osobiście dopilnuję, aby sprawa została wyjaśniona do końca – oświadcza prezydent. - Deklarując swoją pomoc i współpracę w tym zakresie, wyrażam ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji, choć nie ma w tym mojej winy. Wprost przeciwnie, to dzięki zmianom podjętym z mojej inicjatywy możliwe było stwierdzenie tych trwających od szeregu lat nieprawidłowości.

Jako prezydent miasta czuję się odpowiedzialna za to, co się stało, choć nie ponoszę za to winy. Jest mi przykro, że to w naszym urzędzie doszło do takich nieprawidłowości. W magistracie pracuje wiele osób, które są rzetelnymi urzędnikami. Dlatego apeluję do wszystkich, którzy będą tę sprawę komentować, by pamiętali, że działalność jednej osoby nie oznacza, iż wszyscy postępują tak samo. (…)

Pragnę zapewnić, że od początku pełnienia obowiązków prezydenta miasta stawiam bardzo wysokie wymagania podległym mi urzędnikom. Nie toleruję i nie będę tolerować przypadków łamania przez nich prawa i postępowania niezgodnego z zasadami etyki.

Jutro postaramy się przedstawić szerszą relację o okolicznościach zdarzenia i oświadczenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

To może w końcu wygospodaruje jakieś pieniądze na wsparcie strzelnicy miejskiej?

Bo przez lata nikt nic nie dokładał do strzelnicy, gdyż były plany zbudowania nowej, były już nawet projekty i lokalizacje, a tu nagle przyszła pani Prezydent i oświadczyła, że nie ma na to pieniędzy. A LOK został z rozpadającym się obiektem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest tego więcej, korupcja i nieprawidłowości mają się dobrze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko w jednej miejscowości? W całej Polsce uczciwi?! Statystycznie licząc, niemożliwe!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.