Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22091 miejsce

Ruda Śląska” Pro memoria Stanisława Wieczorka

W ramach obchodów Dnia Filatelisty i Światowego Dnia Poczty rudzcy filateliści uczcili pamięć zmarłego kolegi - Stanisława Wieczorka.

 / Fot. PZF
Uroczyste, doroczne spotkanie rudzkich filatelistów odbyło się w halembskiej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej. Ważnym punktem programu było oddanie hołdu zmarłym członkom PZF, w szczególności Stanisławowi „Stanikowi” Wieczorkowi.
 / Fot. PZF
Zarząd Oddziału PZF w Rudzie Śląskiej wystawił ekspozycję „Pro memoria”. Wydano pamiątkowy znaczek spersonalizowany z wizerunkiem Stanisława Wieczorka. Jadwiga Ostraszewska odczytała wzruszajmy tekst wspomnieniowy, napisany przez przyjaciela zmarłego, Andrzeja Zydorczaka.
Oto fragment: Stanik zawsze był z nami – robił oprawę graficzną, nosił szyby, wkładał zbiory do ram... Już w tamtych czasach zajmował się ostro projektowaniem kopert, stempli, znaczków, okolicznościowych laurek. Ciągle doskonalił swój warsztat pracy, Jego projekty były coraz ciekawsze, coraz ładniejsze, aż w końcu wyrósł na ostoję rudzkiego oddziału PZF. Ponieważ o jego prace zabiegali później ludzie z Okręgu i Zarządu Głównego PZF – stał się Mistrzem Stanikiem, znanym – bez przesady – w całej Polsce. To, że był znany szerokim rzeszom filatelistów wcale nie przeszkadzało mu być sobą, czyli skromnym, życzliwym i uśmiechniętym – po prostu normalnym, dobrym człowiekiem.
 / Fot. PZF
Stanisław Wieczorek zmarł niespodziewanie 27 marca 2014 roku. Od dziesiątków lat należał do Kola PZF przy KWK Halemba. Oddajmy ponownie głos: Andrzejowi Zydorczakowi:
Pracował w jego zarządzie, współtworzył liczne pokazy i wystawy filatelistyczne, konkursy młodzieżowe oraz okolicznościowe spotkania filatelistyczne. Przez wiele lat opiekował się z sukcesami Szkolnym Kołem Filatelistycznym przy Szkole Podstawowej nr 25 w Halembie. Aktywnie również działał na szczeblu oddziału rudzkiego PZF. Był członkiem Komisji Rewizyjnej oraz członkiem zarządu, w którym pełnił też funkcję sekretarza. Za swoją wspaniałą pracę był wielokrotnie wyróżniany, w tym został udekorowany „Złotą Odznaką Honorową PZF”, brązową odznaką „Za Zasługi dla Polskiej Filatelistyki" oraz odznakami: „100-lecia Polskiego Ruchu Filatelistycznego”, „50-lecia PZF” oraz „60-lecia PZF”.
 / Fot. PZF
Osobistymi wspomnieniami o „Staniku” podzielił się też Andrzej Nowak, prezes Śląsko-Dąbrowskiego Okręgu PZF.
 / Fot. AKP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.