Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Profilaktyka zdrowotna oczyma dzieci i młodzieży

Nadwaga i otyłość, fast foody, papierosy i alkohol, to najbardziej szkodliwe czynniki. Pożądanymi natomiast są: aktywność, sport, zdrowe odżywianie, dbałość o środowisko naturalne.

 / Fot. Adam K. PodgórskiTakie wartości negują albo preferują i przedstawili w swoich pracach uczestnicy konkursu plastycznego, zorganizowanego w ramach projektu „Dni profilaktyki” przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek”.

 / Fot. Adam K. Podgórski- W konkursie rysunkowym uczestniczyło 65 uczniów z rudzkich podstawówek i gimnazjów – mówi Magdalena Jawornicka z „Przystanku” – Praca miała polegać na znalezieniu najlepszego pomysłu na znaczek, odznakę, ulotkę.

 / Fot. Adam K. Podgórski- Konkursowi plastycznemu towarzyszył konkurs fotograficzny – dodaje Sebastian Oleś – Do organizatorów napłynęło mnóstwo zdjęć autorstwa 27 osób.

 / Fot. Adam K. PodgórskiWszyscy uczestnicy obu konkursów odebrali wczoraj dyplomy, a autorzy prac najlepszych, najbardziej pomysłowych, nagrody ufundowane przez stowarzyszenie i Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej. Wręczyła je Joanna Golicz, prezeska Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Przystanek.

 / Fot. Adam K. PodgórskiObecna była Ewa Stepuch dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 14 w Bielszowicach, gdzie odbył się wernisaż prac pokonkursowych oraz uroczystość uhonorowania autorów wyróżnionych przez jury prac i fotografii.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.