Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska. Program "Stop 18" już po raz drugi w mieście

Współautorzy: Adam Podgórski Barbara Podgórska

Po raz drugi Straż Miejska w Rudzie Śląskiej prowadzi akcję kontrolno –informacyjną, zapobiegającą sprzedaży papierosów nieletnim.

 / Fot. Marek PodgórskiRudzcy strażnicy miejscy w ubiegłym roku odwiedzili około 300 placówek handlowych, rozdając ulotki i inne materiały przestrzegające przed sprzedawaniem papierosów osobom nieletnim. W tym roku jest podobnie.


– Nie zamarzamy nikogo karać – zapowiada Andrzej Nowak, rzecznik prasowy  / Fot. Marek PodgórskiSM w Rudzie Śląskiej. - Chcemy przestrzec przed nieodpowiedzialnymi pokusami sprzedawców i uświadomić wszystkim, jak groźnym zjawiskiem społecznym jest sięganie dzieciaków po papierosy. Problem nasila się z rozpoczęciem roku szkolnego, gdy grupy rówieśnicze, mają wpływ na młodych ludzi, także w niekorzystny sposób.


 / Fot. Marek PodgórskiZa naruszenie zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom nieletnich grożą surowe sankcje karne: mandat w wysokości do 500 złotych, a w przypadku skierowania sprawy do rozpoznania przez sąd, grzywna do 2000 złotych, możliwość wystosowania przez rodziców powództwa cywilnego, umieszczenie sklepu na czarnej liście programu „Stop 18”.


 / Fot. Marek PodgórskiStraż Miejska liczy na poparcie akcji przez wszystkie osoby dorosłe, także palące, i stanowcze reagowanie, gdy nieletni kupują papierosy.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.