Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Przyjaciele pomogli Patrycji

W południe, w Nowym Bytomiu odbył się festyn charytatywny na rzecz Patrycji Szulc. Imprezę zorganizowały dyrekcja i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki.

 / Fot. Udostępnione przez A. Podgórskiego
- U Patrycji zdiagnozowano przewlekły zespół zapalenia nerek, padaczkę, ziarniniaka Wegenera, cukrzycę insulino-zależną, nadciśnienie tętnicze, arytmię serca, astmę oskrzelową, nieswoiste zapalenie jelita, encefalopatię postępującą, zapalenie naczyń i hipotonię mięśniową
– informuje
Barbara Popenda, przewodnicząca rady. – Patrycja już nie jest naszą uczennicą, ale ciągle o niej pamiętamy.
 / Fot. Udostępnione przez A. Podgórskiego
Patrycja na 13 lat. Zaledwie trzy lata temu, po wielu długotrwałych pobytach w szpitalach zaczęła chodzić. Opiekuje się nią samotnie matka, pani Teresa Szulc. Nie pracuje – nie może! Córka wymaga całodobowej, nieustannej opieki. Obecnie uczy się w Gimnazjum nr 11 w Rudzie Śląskiej, ale w programie indywidualnego nauczania. Najbardziej lubi – co wyjawia w rozmowie – przedmioty twórcze: muzykę, plastykę, zajęcia techniczne.
 / Fot. Udostępnione przez A. Podgórskiego
Festyn otworzyła Grażyna Dziedzic, prezydent Miasta Ruda Sląska. Przywiozła ze sobą pieniądze przekazane jej przez rudzkich rugbistów, którzy dzisiaj w Orzegowie rozgrywali własne zawody. Prezydent zdradziła, że
28 czerwca obchodzi urodziny. Goście już usłyszeli, że nie powinni przynosić kwiatów, ani prezentów, tylko pieniądze dla Patrycji.
 / Fot. Udostępnione przez A. Podgórskiego
Atrakcji nie brakowano. O wspólną zabawę
na scenie zadbały Aleksandra Poloczek i Monika Czoik. Uczniowie wraz z rodzicami wystawili mnóstwo stoisk, sprzedając zabawki, ksiązki, maskotki, nawet rośliny ogródkowe – wszystko dla koleżanki.
 / Fot. Udostępnione przez A. Podgórskiego / Fot. Udostępnione przez A. Podgórskiego
Odbyły się liczne występy artystyczne uczniów SP 1 i Gimnazjum nr 11, koncerty uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej, konkursy rysunkowe, mecz koszykówki i zmagania kadetów KS Pogoń, walki zapaśnicze, pokazy walk aikido, gry i zabawy dla dzieci, loteria fantowa, wyprzedaż garażowa, malowanie twarzy, robienie „tatuaży”. Działały trampoliny, dymił grill, funkcjonowały kawiarenki.
 / Fot. Udostępnione przez A. Podgórskiego
Dla Patrycji była nawet… kolęda. Odegrała ją jednym palcem Ola Poloczek, przyznając, że nic innego nie potrafi, choć „trenuje” już trzy lata. Dostała gromkie brawa.

Festyn miał licznych sponsorów i darczyńców. 20 książek na nagrody i fanty loteryjne przekazali w imieniu Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew, Barbara i Adam Podgórscy. Nutka przy okazji
wydala cala miesięczne kieszonkowe na pluszaki, które tarmosiła z upodobaniem.

Impreza zakończyła się około godziny 16, losowaniem… żywego koguta.. Dalszym losem ptaszyska zajmą się dziennikarze śledczy.

Zebrane podczas festynu pieniądze zostaną przekazane na
leczenie i rehabilitację Patrycji. Nie wykluczone jednak, że przydadzą się do sfinansowania operacji, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Była to już druga akcja na rzecz Patrycji. W ubiegłym roku szkolnym, podczas „Tygodnia Przyjaźni”, urządzono kiermasz ciast i ze sprzedaży uzyskano tak potrzebne dziewczynce pieniądze.


http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ruda_slaska_wszyscy_pomagamy_patrycji_235587.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.