Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Rajd pod znakiem zdrowego życia

Współautorzy: Barbara Podgórska

Dzień Dziecka był znakomitym pretekstem do zorganizowania rudzkiego VIII Szkolnego Rajdu Pieszego „Żyjmy Zdrowo”.

 / Fot. Adam K. PodgórskiRajd corocznie organizują nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół  / Fot. Adam K. Podgórski Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Mikołaja Kopernika. – W tym roku w rajdzie wystartowało osiem drużyn szkolnych. Wyznaczyliśmy trzy trasy – informuje Małgorzata Kaszubowa, wicedyrektor szkoły. - Pierwsza wiodła z Wirka, druga z Bielszowic przez Czarny Las, trzecia z Goduli przez Chebzie i Kaufhaus. Metą dla wszystkich był Nowy Bytom, kompleks rekreacyjny kąpieliska
Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Ratowników.

Przed ośmioma laty na pomysł rajdu miejskiego wpadła Kornelia Szmit, pedagog w ZSP nr 6 wraz z koleżanka Danuta Skowronek. Nie przypuszczały wtedy, że impreza nabierze charakteru miejskiego – Przedsięwzięcie ma walor edukacyjny, promujący regionalizm. Młodzież na szlakach poznaje atrakcje historyczne i ekologiczne Rudy Śląskiej. Na punktach kontrolnych drużyny zdobywają punkty, rozwiązując quizy, krzyżówki, odpowiadając na pytania.

 / Fot. Adam K. Podgórski- Na mecie przygotowaliśmy rozmaite atrakcje – relacjonuje Agnieszka Sokołowska, / Fot. Adam K. Podgórski koordynator rajdu, która podjęła się wyzwania przeprowadzenia imprezy. - Przede wszystkim stoiska gastronomiczne z kiełbaskami z rusztu dla pokrzepienia ciała. Odbył się pokaz średniowiecznego obozowiska i walk w wykonaniu bractwa rycerskiego „Białe Kruki”. „Grupa Alana” wystąpiła z pokazami tańca towarzyskiego i nowoczesnego. Zaprezentował się DJ Rogal.

Grupy klasowe uczestniczyły w turnieju karaoke. Były punkty gier, zabaw i prób sprawnościowych.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Danuta Balcer, koordynator ds. oświaty zdrowotnej z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wraz z Mirosławą Czarnecką z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej przygotowały stoisko promujące zdrowy styl życia oraz obchodzony dzień wcześniej Światowy Dzień Bez Papierosa. Kto chciał, mógł dokonać tutaj sprawdzianu wydolności płuc i ustalenia indeksu BMI, pobrać broszury i ulotki.


Gościem imprezy była Aleksandra Piecko, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej. Nagrody książki i koszulki ufundowane przez Powiatową Stacje Sanitarno-Epidemiologiczną oraz wydawnictwa ekologiczne pt. "Ruda Śląska przyroda miasta" i "Tereny leśne Rudy Śląskiej", przyznane przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta wręczyła zwycięskim drużynom Małgorzata Kaszubowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Takie imprezy powinny być cześciej, są potrzebne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.