Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26980 miejsce

Ruda Śląska. Relacja z obchodów Dnia Bibliotekarza

Współautorzy: Barbara Podgórska

Dzień bibliotekarza serca… rozwesela. Nie ma rymu? Nie ma, ale jest sens i głęboka prawda. I wielka satysfakcja rudzkich bibliotekarzy, którzy wczoraj obchodzili własne święto.

 / Fot. Barbara PodgórskaPo mszy w kościele świętego Wawrzyńca – patrona bibliotekarzy, wszyscy pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej udali się do nowej siedziby Filii nr 18 w Halembie, mieszczącej się w odrestaurowanym budynku dawnego leśnictwa Donnersmarcków.

- Wszystko, co związane z biblioteką, książką, czytelnictwem, mocno się zmienia – zauważył, składając życzenia poseł Grzegorz Tobiszowski – To wyzwanie! Rzucił także żartobliwą refleksje – ukłon w stronę będących w liczebnej przewadze pań – bibliotekarek: - Jest coś w tym, że ważne sprawy na świecie powierza się kobietom, delikatnym i subtelnym.

 / Fot. Barbara PodgórskaAnna Krzysteczko, zastępczyni prezydent Rudy Śląskiej, powiedziała: - Biblioteka to mój "resort". Dlatego z radością przyjęłam zaproszenie, choć i bez niego bym przyszła. Bibliotekarze, to nie są zwykli pracownicy, to pasjonaci książek i przyjaciele czytelników.

List gratulacyjny od Grażyny Dziedzic, prezydent miasta, odczytał Witold Hanke, wiceprzewodniczący Rady Miasta Ruda Śląska. Wyrazy uznania wyraziła również Cecylia Gładysz, przewodnicząc Komisji Kultury RM. Krystian Gałuszka, dyrektor MBP, zakomunikował werdykt kapituły przyznającej doroczne honorowe wyróżnienie "Biblios". W kategorii Bibliotekarz Roku, zaszczytny tytuł przypadł Beacie Kulik, kierownicze Filii nr 21 w Bykowinie. Pani Beata pracuje od 25 lat w bibliotece, a od 20 "włada" bykowińska placówką.

 / Fot. Barbara PodgórskaW kategorii Czytelnik Roku zaszczyt spotkał in gremio Dyskusyjny Klub Książki "Dialog" przy Filii MBP nr 16 w Rudzie.

Po raz pierwszy biblioteka przyznała honorowe tytuły Pro Library - Przyjaciela Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej. Uhonorowano nimi: Marka Kobierskiego, Adama K. Podgórskiego, Bronisława Wątrobę i Andrzeja Zydorczaka.

Czytaj również: Ruda Śląska. Dzień Bibliotekarza. Zdjęcia


Grażyna Poważa, przewodnicząca zarządu Koła Bibliotekarzy Polskich w Rudzie Śląskiej, wręczyła kwiaty i listy gratulacyjne długoletnim bibliotekarkom.
 / Fot. Barbara PodgórskaMiejska Biblioteka Publiczna w Rudzie śląskiej, od lat konsekwentnie i owocnie realizuje swoją misję, zawartą w haśle "Biblioteka miejscem spotkań". To tutaj obywają się prezentacje książek i spotkania autorskie z cyklu Godula Fermata, doroczne konkursy poetyckie w gwarze śląskiej im. księdza Norberta Bonczyka, tu działa Galeria "Krekot", Klub Literacki "Barwy", Dyskusyjny Klub Książki "Dialog". Imponujące są zbiory książek, czasopism i mediateki. To MBP organizowała siedmiokrotnie regionalne konkursy "Śląskie Talenty" i współorganizowała "Żywe Biblioteki".

W powszechnej opinii mieszkańców, biblioteka ta uważana jest za wiodącą instytucję kultury w mieście.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

tr
  • tr
  • 20.05.2012 14:33

Oczywiście najwybitniejszą postacią bibliotekarstwa rudzkiego jest pan Podgórski. I to nie tylko bibliotekarstwa, ale wszystkiego.
Wielką zagadką zostaje jednak, jak panu Podgórskiemu udaje się znaleźć czas na zwykłą działalność skoro ciągle jest zajęty zabieganiem o zaszczyty, odbieraniem tychże, no i nieustającą autoreklamą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.