Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska. Rok rządów strasznych ludzi

Ronald Reagan, nazywając Związek Radziecki "Imperium Zła", trafił w samo sedno. W przypadku Rudy Śląskiej i rządów aktualnej ekipy powyższe określenie jest jak połaskotanie piórkiem po nosie.

 / Fot. Przemysław Noparlik/CC 2.5Rok rządów Grażyny Dziedzic skłonił mnie do oceny uchwalonego budżetu i wystawienia noty za miniony okres. Każdy na początku roku zadaje sobie pytanie, co nas czeka? Odpowiedź jest znana tym, którzy śledzą poczynania pani prezydent. Tym, którzy polityką się nie interesują, przybliżę i naświetlę najbliższą przyszłość.

Zawsze z siebie zadowolona Grażyna Dziedzic przedstawiła społeczności rudzkiej budżet zastoju. Cytując klasyka urawniłowki i wszelkiej destrukcji Kononowicza, "niczego nie będzie".

Na pewno nie będzie w waszych portfelach pieniędzy, a to z powodu podwyżki cen wody. W tym roku jesteśmy liderem na Śląsku w wysokości opłat za to dobro powszechne. Rudzianie zapamiętają ten rok jako rok Euro 2012 i podwyżek cen wody.

W obecnym roku będą likwidowane szkoły, w efekcie czego obniży się poziom nauczania na wszystkich szczeblach. Doprowadzi to do zwolnień nauczycieli i personelu pomocniczego, co tylko pogłębi bezrobocie w naszym mieście. Następną poszkodowaną sferą jest dziedzina sportu, ściśle powiązana z edukacją, na którą żałuje się środków. Mam pytanie, gdzie nasze dzieci mają spędzać czas wolny? Przed komputerem?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

ja
 • ja
 • 28.06.2012 16:13

........Chciało mi sie coś napisać, ale w końcu odechciało........ bo nie warto się rozpisywać na temat tego artykułu. Może pan nie odpisywać na mój wpis bo go i tak nie odczytam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
płatnik podatków
 • płatnik podatków
 • 26.06.2012 09:26

Oj Wesołowski. Straciło się stołeczek i zupka się wylała. Stania był dobry bo rozdawał posadki znajomkom a Dziedzic zła bo ich zwalnia. Opublikuj cv i pochwal się swoimi osiągnięciami oprócz wspierania jedynej słusznej opcji partyjnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gość
 • gość
 • 24.06.2012 21:20

Tak na przyszłość Panie "Dziennikarzu" radzę popracować nad ortografią i interpunkcją.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nauczanka
 • nauczanka
 • 24.06.2012 21:11

Szkoły są likwidowane wszędzie, ze względu na niż demograficzny i bardzo duży spadek liczby uczniów i tak Ruda Śląska jest w tej kwestii w świetnej sytuacji bo zaledwie 4 ogólniaki, w przeciwieństwie do miast sąsiednich, gdzie praktycznie każdy zespół szkół ma przynajmniej jedna klasę ogólniaka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Do Radnego
 • Do Radnego
 • 11.03.2012 11:21

Sądząc po poziomie intelektualnym tej wypowiedzi to tylko pan Radny Osmenda może być jej autorem. Takie jest zaplecze intelektualne obecnej władzy w naszym mieście

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Radzimiry: Niestety mamy takich żałosnych polityków, którym brak kultury.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Radzimira
 • Radzimira
 • 21.01.2012 11:40

Osobę o nicku "radny" powinno sie ukarac- za uzywanie obelzywych slow wobec wlasciciela portalu. Piotrze robisz dobrą robotę :) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

polska mniejszosc narodowa w niemczech


ten deszcz też przyjechał
razem z nami ,popłakuje
drobnym maczkiem między
wersetami - uważaj dżżu
poznają cię po akcencie
i po dżżownicy

Wiatr w oczy zauwazyl ;i po tym że nie można cię wymówić w mianowniku liczby pojedynczej.
My dżdże nie istniejemy jako jednostka

To prawda nas tu nie ma jest tylko dżżyście
a nasi politycy traby jerychońskie
niech ich dżżżżżownica ucałuje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Radnego z Rudy Śląskiej: Gratuluję "wysokiego" poziomu intelektualnego na poziomie gimnazjalisty. Mam nadzieję że wyborcy byli świadomi "poziomu intelektualnego jaki pan reprezentuje. Utwierdził mnie pan że nic dobrego w tej kadencji się nie wydarzy w naszym mieście.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Radny z Rudy Ślaskiej
 • Radny z Rudy Ślaskiej
 • 19.01.2012 15:32

@Piotr Wesołowski, piszesz tak:

"Przez osiem lat pracowałem w urzędzie. Zwolniono mnie tłumacząc, że to ze względów ekonomicznych. Ale z tego co nieoficjalnie wiem - wygląda to w ten sposób, że jedni są zwalniani, a kolejni przyjmowani - twierdzi Piotr Wesołowski, jeden z rudzkich urzędników, który wypowiedzenie otrzymał pod koniec stycznia."
Gamoniu przez tak długi czas nie potrafiłeś pokazać się z jak najlepszej strony!!!!Byleś trutniem w przerośnie tej administracji tego urzędu!!Teraz na forach atakujesz tą pana , weź się wreszcie za produktywna prace ,ciulu jeden!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.