Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: rozpoczęły się wybory

Zagłosowałem jako pierwszy. Punktualnie o 7.00 przestąpiłem próg lokalu wyborczego Obwodowej Komisji Wyborczej nr 41 w Rudzie Śląskiej Wirku. Za czasów PRL-u dostałbym pewnie kwiaty.

 / Fot. Adam K. PodgórskiZaraz za mną przyszło kilka osób. Zapytałem ich, dlaczego zagłosowali tak wcześnie. Starsza pani, odparła, że wybiera się na 8 do kościoła. Jeden pan, wracał z nocnej pracy w Gliwicach, drugi śpieszył do pracy. Starsi państwo odpowiedzieli, że mają gości z Niemiec, wiec zaraz, spokojnie biorą się za szykowanie niedzielnego, śląskiego obiadu.

W poczuciu dobrze spełnionego obywatelskiego obowiązku wdałem się z pogaduszki o grzybobraniu z sympatycznym panem portierem z Gimnazjum nr 7. On nie spieszył się z głosowaniem. Ma czas do wieczora.

Wyjaśniam, że moja poranna aktywność, nie wynikała wcale z nadmiaru patriotycznej motywacji, ani starczej bezsenności. Powód był prozaiczny: odwiozłem Basię do pracy w innej komisji wyborczej.

Przy okazji tylko nadmienię, że sam akt wypełniania kart wyborczych nie sprawia kłopotu. Karty są skonstruowane prosto, przejrzyście. Lokal w którym głosowałem był przystosowany dla niepełnosprawnych wyborców.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ryszard siwiec
  • ryszard siwiec
  • 09.10.2011 12:54

pierwszy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.