Facebook Google+ Twitter

Ruda Sląska: RSPOP rozdało Ordery Wielkiego Serca

Rudzkie Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Przestępstw – Organizacja Pożytku Publicznego, po raz czwarty w swej ośmioletniej historii rozdało Ordery Wielkiego Serca,

 / Fot. Anna JachJest to najwyższe honorowe wyróżnienie przyznawane przez Kapitułę, osobom i instytucjom, szczególnie zasłużonym we wspieraniu Stowarzyszenia w pomyślnej realizacji jego misji, która zawiera się w haśle” Przez aktywność do społeczeństwa obywatelskiego i demokracji uczestniczącej”.

Wyraża się to poprzez udzielanie wszechstronnej, rzeczowej, kompetentnej i konkretnej pomocy prawnej, psychologicznej i materialnej osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym ze względu na trudną sytuację materialną oraz kłopotliwe położenie życiowe.

 / Fot. Anna Jach Order Wielkiego Serca składa się z trzech elementów: indywidualnego dyplomu, statuetki w kształcie czterolistkowej koniczyny z serduszkiem i plakietką, wykonywanej przez podopiecznych Ośrodka Najświętsze Serce Jezusa Caritas Archidiecezji Katowickiej w Halembie oraz pracy malarskiej, abstrakcjonistki Ireny Izabeli Imańskiej.

 / Fot. Anna JachDotychczas nadano zaledwie piętnaście orderów. Kawalerami w tegorocznej edycji zostali: Mirosława Szołkiewicz, była pełnomocnik Prezydenta Miasta Ruda Śląska ds. Organizacji Pozarządowych, Roman Pawliszak, skarbnik Polskiego Związku Filatelistów, Oddziału Ruda Śląska.

Także Antoni Urbanek, prezes Rudzkiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich „Zdrowe Życie”. Wymienione organizacje od wielu lat łączy z RSPOP partnerstwo formalne i faktyczne, przejawiające się w realizacji wielu wspólnych przedsięwzięć.

 / Fot. Anna JachOrdery Wielkiego Serca wręczył Maciej Makula, przewodniczący zarządu RSPOP wraz z Henryką Skowrońską-Wawok, sekretarz zarządu, podczas miejskiej konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek” po zakończeniu akcji edukacyjno-wychowawczej „Jestem dzieckiem – mam swoje prawa”.

Obecni byli: Danuta Pietraszewska, posłanka na Sejm RP, Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, Michał Pierończyk, wiceprezydent miasta oraz Cecylia Gładysz, radna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.