Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska; Rudzki klaster zaprasza na konferencję medyczną

Wczoraj w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości przekazano dziennikarzom informację o najbliższym przedsięwzięciu HUB CLUBU Śląskiego Klastra ICT i Multimediów

 / Fot. AKP
Będzie to druga w tym roku impreza z cyklu ICT & Multimedia Event – konferencja, organizowana wspólnie z partnerem strategicznym Uniwersytetem Śląskim, w dniu 20 listopada.
 / Fot. AKP
W istotę konferencji wprowadzali: Joanna Sochacka, prezes Zarządu Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości, Grażyna Dziedzic, prezydent miasta oraz dr hab. Mirosław Nakonieczny, prorektor Uniwersytetu Śląskiego ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji.
 / Fot. Adam K. Podgórski
W informacji prasowej udostępnionej przez Urząd Miasta Ruda Śląska czytamy m.in.: Zaprezentowanych zostanie kilkanaście innowacyjnych rozwiązań możliwych do zastosowania w sektorze medycznym. Swoje oferty zaprezentują przedstawiciele mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję zapoznać się m.in. z „wirtualną kliniką, czyli lekarzem na wyciągnięcie myszki”. Drugie z prezentowanych rozwiązań, to „AsystentMD”, czyli nowatorski i przełomowy system, który pozwala na szybki dobór odpowiedniego leku podczas diagnozy skomplikowanych przypadków medycznych. Podczas procesu wyszukiwania leku system pozwala na jednoczesne uwzględnienie wielu czynników wyboru, takich jak: nadwrażliwość pacjenta na określone substancje czynne (np. alergie na określone preparaty), przeciwwskazania (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca), okresy ciąży i działania niepożądane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.