Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15659 miejsce

Ruda Śląska: Rudzki "Morcinek" dla Morcinka

Na niedługo przed 50. rocznicą śmierci Gustawa Morcinka, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Wirku, obchodzono Dzień Patrona Szkoły.

 / Fot. Adam K. PodgórskiJednym z elementów uroczystości był spektakl sceniczny w wykonaniu teatrzyku uczniowskiego, zatytułowany „Szelest mijanego czasu”, opowiadający o epizodach z życia wielkie pisarza: dzieciństwie, latach I wojny światowej, aktywności nauczycielskiej i pisarskiej w międzywojniu, uwięzieniu w obozie koncentracyjnym i „błędzie stalinogradzkim”.

 / Fot. Adam K. PodgórskiScenariusz i reżyseria to dzieło emerytowanej nauczycielki, Wiesławy Żurek, postaci niezwykle zasłużonej dla szkolnego ruchu teatralnego i poetyckiego.

 / Fot. Adam K. PodgórskiPo spektaklu uczniowie „Morcinka” przeszli w wielokulturowym marszu przez Ficinus na miejsce, gdzie stała synagoga żydowska, aby uczcić dawnych mieszkańców miasta – Żydów. Na pomysł wpadli uczniowie klasy regionalnej, prowadzonej przez Annę Morajko, uczestniczący w projekcie Międzynarodowej Szkoły Dialogu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.