Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska Ślubowali młodzi adepci przedsiębiorczości

Współautorzy: Barbara Podgórska

- Jesteście najważniejsi! – tak do uczniów pierwszych klas szkół o profilu zawodowym zwrócił się Grzegorz Skudlik, starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Rudzie Śląskiej.

 / Fot. Adam K. Podgórski Wielka grupa młodzieży wraz z nauczycielami i mistrzami- / Fot. Adam K. Podgórskiopiekunami przybyła wczoraj do Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Bytomiu, aby złożyć ślubowanie i zostać pasowanym do godności ucznia w rzemiośle.

W sprawowaniu powinności gospodarza imprezy Grzegorzowi Skudlikowi pomagali podstarsi cechu: Jakub Wyciślik i Jerzy Paja.

Srebrnymi odznakami cechowymi za zasługi w procesie kształcenia uczniów, wyróżniono mistrzów: Karinę Ostańską i Adama Malurdy'ego.

 / Fot. Adam K. PodgórskiWszyscy obecni uczniowie złożyli publiczne ślubowanie. W ich / Fot. Adam K. Podgórski imieniu przysięgali na sztandar: Patrycja Rożek, Krzysztof Magiera, Krzysztof Jendruś. Rotę przysięgi odczytał Jakub Wyciślik.

Następnie odbyło się pasowanie na ucznia. Gratulacje i życzenia przekazali ślubującym Grzegorz Tobiszowski, poseł na Sejm RP, Grażyna Dziedzic, prezydent miasta Ruda Śląska i Jarosław Wieszołek, przewodniczący Rady Miasta. Obecni byli: Iwona Woźniak-Bagińska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy i Kazimierz Myszur, przewodniczący Komisji Oświaty UM.

 / Fot. Adam K. Podgórski- Zawsze marzyłam o zawodzie fryzjera - wyznała W24 Angelika Schaefer, z I klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. – Podoba mi się nauka połączona z możliwością zdobywania praktyki u znanych fachowców.

Uroczystość poprowadziła Monika Czoik. W części artystycznej wystąpiła grupa młodzieży kierowana przez nadkomisarza Krzysztofa Piechaczka, z Komendy Miejskiej Policji, biorąca udział w projekcie Profilaktyka a Szuka (PaS)
Poczęstunek zapewnili rudzcy rzemieślnicy; Roman Marciszewski (Roma Catering) i Adam Budny (Piekarnia i Cukiernia Budny).

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Monia
  • Monia
  • 27.10.2011 16:56

Jak zawsze konkretny i rzeczowy artykuł:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.