33827 miejsce

Ruda Śląska stolicą Kempo Tai Jutsu

W sobotę, 26 kwietnia w Świętochłowicach na Śląsku odbyły się coroczne mistrzostwa Polski w Kempo Tai Jutsu. Tegoroczna edycja tej imprezy miała charakter zamknięty, a do walki stanęło kilkudziesięciu zawodników z czterech klubów.

Sobota w budynku Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach stała pod znakiem sztuk walki / Fot. Michał MiśkoSztuka walki pod nazwą Kempo Tai Jutsu powstała na początku lat 90. ubiegłego stulecia. Kempo to kierunek techniczny w jakim szkoleni są zawodnicy, główny nacisk kładziony jest na techniki atemi, inne elementy to rzuty oraz dźwignie; kempo przypomina swoim stylem jiu jitsu.

W tegorocznych mistrzostwach zorganizowanych w Świętochłowicach na Śląsku udział wzięły kluby z Rudy Śląskiej (KTJ Ruda Śląska, UK Ronin Ruda Śląska), Łodzi (Shidokan Łódź) oraz Świętochłowic (Skałka Świętochłowice). Impreza miała charakter zamknięty.

Walki kumite odbywały się z podziałem na kategorie wiekowe oraz wagowe. W najlżejszej kategorii zawodnicy ważą do 68 kg, w kategorii open udział wzięli zawodnicy ważący powyżej 81 kg. Imprezę zdominowali przedstawiciele Rudy Śląskiej i klubu Kempo Tai Jutsu Ruda Śląska - Kochłowice, którzy z 18 miejsc medalowych zdobyli aż 11 krążków (w tym złote). W kategoriach juniorów (13 - 15 lat) zwyciężył Jacek Adamski, w kat. 69 - 73 kg - Michał Nowrot, w kat. 74 - 80 kg - Tomasz Paszek. W najbardziej prestiżowej kategorii open powyżej 81 kg złoto zdobył Grzegorz Pielarz.

Dominacja klubu z Rudy Śląskiej trwa od pięciu lat! Całość imprezy uświetniły pokazy realnej samoobrony oraz występ grupy tanecznej "Get Up". Kolejne zawody już za rok, natomiast w maju rudzianie staną przed kolejną szansą na poprawienie dorobku medalowego. W Zielonce pod Warszawą wezmą bowiem udział w I Otwartych Mistrzostwach w formule Chi Vat.