Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Strażnicy miejscy dla syna kolegi

Współautorzy: Barbara Podgórska

Akcję charytatywną dla ratowania życia i zdrowia Tomka Mośnego, czternastolatka dotkniętego guzem pnia mózgu, zorganizowali strażnicy miejscy w Rudzie Śląskiej.

 / Fot. SM Ruda ŚląskaTomek jest synem ich kolegi st. insp. Ireneusz Mośnego, funkcjonariusza Referatu Prewencji SM.

W sali MOSiR w Halembie odbył się koncert, z którego cały dochód przeinaczono na leczenie chłopca.
 / Fot. SM Ruda Śląska
- To nie była jednorazowa inicjatywa – informuje Krzysztof Piekarz, kierownik referatu. - Comiesięcznie z naszych pensji są potrącane zadeklarowane kwoty dla Tomka. Cieszymy się, że znani muzycy spontanicznie wyrazili chęć zagrania dla Tomka i wystąpili w tak licznym gronie. Ci, co nie mogli przyjechać, przekazali płyty i gadżety, które sprzedajemy w internecie, żeby tylko zebrać odpowiednią kwotę na leczenie zagranicą.

Koncert zaczęło „Śląskie granie”, później wystąpił zespół „Bez Nazwy” i rudzka grupa „Nienegatywni”, formacja „Ad hoc” grupująca muzyków z Rudy Śląskiej i częściowo z Katowic, wrocławski zespół „Me Myself And I” (biorą udział w obecnej edycji programu „Mam Talent” i w  / Fot. SM Ruda Śląskaniedzielę, tydzień po koncercie, dostali się do finału programu).

Zaśpiewał też Henryk Czich - lider zespołu "Universe" i doskonały jak zawsze Grzegorz Poloczek - członek "Kabaretu RAK". Gwiazdą wieczoru był zespół "RH+".

Koncert prowadzili: Monika Czoik i Arkadiusz Wieczorek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Piotr Szymon
  • Piotr Szymon
  • 10.11.2010 20:58

Dopiero dziś dostałem informację, że tutaj jest informacja na temat naszej akcji ale nie poddajemy sie, dziś Tomek wyjechał do Włoch i prawdopodobnie tam zostanie zoperowany bo w kraju na wypisie ze szpitala była tylko jedna informacja: hospicjum. Ale nie poddamy sie, walczymy. Organizujemy kolejna imprezę dla Tomka 14.01 2011r. na która gorąco zapraszamy. Leczenie jest bardzo kosztowne a rodzina sama nie da sobie rady. Każda pomoc jest bezcenna. Liczymy na dobre serce ludzi. Z góry dziękuję za wszelki odzew i pomoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.11.2010 10:46

Takie akcje są super:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, widać że Ślązacy zgodnie współpracują dla kolegi. To się chwali!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.