Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16190 miejsce

Ruda Śląska: Świętowali działkowcy z ROD „Biała Róża”

Tradycyjnie pogoda dopisała, frekwencja i nastrój uczestników także. Po mszy w Kościele Ducha Świętego, działkowcy z ROD Biała Róża spotkali się w pawilonie w Wirku.

 / Fot. Barbara Podgórska
To były prawdopodobnie ostatnie działkowe dożynki, w ramach Polskiego Związku Działkowców. Nie wiadomo jakie nowe uregulowania prawne dotyczyć będą działkowców od przyszłego roku. Ostatnie także, na pewno, dla wielu działkowiczów z „Białej Róży”. Czterdziestu z nich straci bowiem swoje ogrody, wywłaszczone pod kluczową rudzką inwestycję drogową, trasę N-S.
 / Fot. Barbara Podgórska
Po raz ostatni w tym roku uprawiali więc swoje działki przesz zarządu Roman Belzyt z żoną Teresa i wiceprezes Kazimierz Nowak, z małżonką Gabrielą.
 / Fot. Barbara Podgórska
Ogrody powstały w 1936 roku, liczą więc sobie 77 lat. Składają się z dwóch kompleksów, zwanych koloniami. Łącznie 195 działek. Zostanie zatem 155. Roman Belzyt i Kazimierz Nowak, kierowali pracami zarządu przez całą mijająca kadencję, wspierani przez Janinę Wieczorek i Weronikę Wojtynek.
 / Fot. Barbara Podgórska
Dzień Działkowca był znakomitą okazją do wręczenie rozmaitych wyróżnień. Wręczał je, obok prezesów, Karol Wilczek, przedstawiciel Zarządu Okręgowego PZD w Katowicach. Brązowe odznaki Zasłużonego Działkowca odebrali: Marek Pietrek, Andrzej Bartoń, Walerian Sroka, Adam Sówka, Andrzej Gwóźdź.

Srebrne oznaki przypadły: Marii Bekier, Jozefowi Wiktorowiczowi, Kazimierzowi Nowakowi. Wręczono również 16 upominków książkowych i 8 dyplomów uznania.
 / Fot. Barbara Podgórska
Potem bawiono się przy muzyce, a na dworze dymił grill. Serwowano kiełbaski, krupnioki i bigos oraz przydziałowe piwo. Wesoła zabawa trwała do nocy.
 / Fot. Barbara Podgórska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.