Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18948 miejsce

Ruda Śląska: Turniej proekologiczny i sadzenie drzewek

Tuż przed Wielką Majówką w Szkole Podstawowej nr 21 w Kochłowicach odbył się doroczny turniej "Z przyrodą na Ty".

 / Fot. Anna Jach / Fot. Anna Jach
Była to XI już edycja imprezy połączona z obchodami Dnia Ziemi oraz podsumowaniem programów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Od lat, niezmiennie, tę pożyteczną i ciekawą akcję proekologiczną organizują nauczyciele: Wanda Mieszczanin, Agnieszka Kolasa oraz Dariusz Dobski.
 / Fot. Anna Jach / Fot. Anna Jach
Po uroczystym otwarciu i powitaniu uczestników przez dyrektorkę, Ewę Chowaniec, zaproszone szkoły zaprezentowały prace plastyczne związane z ochroną środowiska. Następnie dzieci z klas trzecich i drugiej, udali się do szkolnego ogrodu, gdzie z inicjatywy Anny Youssef zasadziły drzewka, podarowane przez Barbarę i Adama Podgórskich z Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew OPP. Akt sadzenia stanowił mały symbol składanych wierności dzieci do obietnic poszanowania przyrody. Wcześniej w klasach, pod okiem swoich wychowawców, dzieci pisały listy do Ziemi ze słowami przeprosin oraz zapewnieniami szacunku i przyjaźni.
 / Fot. Anna Jach
Listy te umieszczono w butelkach i zakopano pod drzewkami. Uczniowie stali się nie tylko przyjaciółmi drzew, ale całej bezbronnej przyrody. Klasa II zasadziła jarzębinkę, klasa III a magnolię a klasa III b orzecha szarego.
 / Fot. Anna Youssef
W tym czasie w sali gimnastycznej reprezentanci konkurujących ze sobą szkół przystąpili do konkursu wiedzy przyrodniczej. Potem nastąpiły konkurencje sportowe i ogłoszenie wyników oraz pełne oklasków pożegnanie. O godzinie 11. rozpoczęły konkurencje klasy starsze, czyli IV, V i VI.
 / Fot. Anna Youssef
Dodatkowo uczniowie z klasy III b rzetelnie posprzątali podwórko oraz obejście szkoły. - Dzieci wyrażały ogromny entuzjazm, w ciągu całego dnia ucząc się postaw ekologicznych poprzez dobre uczynki - twierdzi Anna Youssef.
 / Fot. Anna Youssef

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piękna akcja, oby takich więcej. Jak widać Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew uczy młode pokolenie, poszanowania dla środowiska. Brawo !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.