Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Upłynęła kadencja Towarzystwa Miłośników Orzegowa

Współautorzy: Barbara Podgórska

Upłynęła pierwsza kadencja władz Towarzystwa Miłośników Orzegowa. Nie znam w mieście ludzi bardziej oddanych swej dzielnicy i swojej misji. 52 członków w tym 15 mieszkających za granicą, robi naprawdę wiele dobrego dla własnej malej ojczyzny.

 / Fot. Adam K. PodgórskiZe sprawozdania zarządu za lata 2007 - 2011 dowiadujemy się o zorganizowaniu wielu imprez i działań w dziedzinie kultury i animacji życia społecznego.

Do najważniejszych z nich, o charakterze cyklicznym należą: kwesta na rzecz ratowania starego cmentarza w Orzegowie (organizowana od 2008 r.), Orzegowski Turniej Piłkarski dla dzieci i młodzieży (organizowany od 2009 r.), „Orzegowskie spacery” (organizowane wraz z Filią nr 14, Miejskiej Biblioteki Publicznej od 2010 r.), plenerowe pokazy multimedialne pt. „Album Orzegowski” (organizowane od 2009 r.), mnogie festyny organizowane we współpracy z władzami samorządowymi Rudy Śląskiej, publikacja „Kalendarzy Orzegowskich” od 2007 roku, prace porządkowo-renowacyjne na starym cmentarzu parafialnym od 2007 roku i wydawanie "Wieści Orzegowskich" - informatora o działaniach TMO - od 2008 roku.

 / Fot. Adam K. PodgórskiPonadto spełniono wiele innych przedsięwzięć. Wydano reprinty orzegowskich widokówek, wyremontowano siedzibę TMO, stworzono stronę internetową, pozyskiwano sponsorów, organizowano uroczyste obchody rocznic założenia TMO. Członkowie wraz zarządem wzięli też udział w warsztatach rewitalizacyjnych oraz wielu innych inicjatywach społecznych, mających na celu promocję Orzegowa, poprawę życia jego mieszkańców, przeciwdziałanie stereotypom na temat dzielnicy. Żywo współpracowali z proboszczami orzegowskiej parafii oraz z władzami samorządowymi poprzedniej i obecnej kadencji. TMO prowadzi działalność muzealną, eksponując swoje zbiory na dyżurach oraz gromadząc orzegowskie pamiątki.

Wart podkreślenia jest fakt, że Towarzystwo Miłośników Orzegowa w opiniach orzegowian i osób z innych dzielnic, uznawane jest za społeczną reprezentację mieszkańców.

Nic dziwnego, że wniosek Piotra Bochona, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej o przyjęcie sprawozdań i udzielenie absolutoriom ustępującym gremiom zarządzającym, spotkał się w trakcie glosowania z jednogłośna akceptacje. W trakcie wyborów wyłoniono przewodniczącego - jedynym kandydatem był niezrównany Marek Kobierski, zarząd (Grażyna Bytom, Anna Szulc, Jerzy Porada, Józef Schopa) i komisję rewizyjną (Piotr Bochon, Ernest Talaga, Paweł Kroliczek).
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Franciszek Pieczka
  • Franciszek Pieczka
  • 27.09.2011 18:33

Ładny wystrój a - la PRL członkowie niczym kombatanci wojenni , sam prezez Niczego sobie . Z takimi ludzmi to zrewitalizujemy ten Orzegów BRAWO !!!!! Nowoczesna myśl w doswiadczonej głowie

Komentarz został ukrytyrozwiń

BRAWO!
Niektóre dzielnice Rudy Śląskiej potrafią się organizować, promować, innym nie bardzo to wychodzi,niestety...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grupa osób bardzo zaangażowanych, potrafi wiele zdziałać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.