Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska. V Spotkania Aktorskie Osób Niepełnosprawnych

Współautorzy: Barbara Podgórska

W Domu Kultury w Rudzie Śląskiej-Bielszowicach, odbyły się V Spotkania Aktorskie Osób Niepełnosprawnych Ruda Śląska 2010. Organizatorem był, jak zawsze, Ośrodek dla Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa z Halemby.

 / Fot. Adam K. PodgórskiW spotkaniach uczestniczyły grupy aktorskie niepełnosprawnych z Rudy Śląskiej, Mikołowa, Piekar Śląskich, Radwanowic koło Krakowa, Bielska-Białej oraz absolwenci Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

- Rudzkie spotkania mają charakter ponadlokalny – informuje Witold Hanke, współprowadzący imprezę, zastępca dyrektora Ośrodka dla Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa. – Nie ma  / Fot. Adam K. Podgórskitu konkurencji, jest wspolna zabawa. Każdy uczestnik zespołowy otrzymuje statuetki i dyplomy. Nikt nie czuje się niedoceniony. Wszyscy wspólnie pokonują bariery niepełnosprawności, uczą się otwierać na siebie wzajemnie i na widzów. Doświadczają tego, że są znakomici w tym co robią. Działa na nich prawdziwa magia teatru. I jest niekłamany aplauz publiczności, która z podziwem, a może nawet z zazdrością ogląda te popisy.

 / Fot. Adam K. PodgórskiPo raz pierwszy w ramach spotkań prezentowany był film zrealizowany przez wychowanków i pracowników Ośrodka dla Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa. Wygłoszono również 3 prelekcje służące wymianie doświadczeń w pracy na rzecz aktorskiego talentu osób niepełnosprawnych. Mówiono o promocji sztuki aktorskiej, jako środka do realizacji zamierzeń edukacyjno-wychowawczych, nie tylko w kontekście osób niepełnosprawnych. Zaprezentowano tematy: "Nieprzetarty Szlak" (prelegent: Wojciech Kotylak), "Edukacja teatralna realizowana przy Teatrze Śląskim w Katowicach" (prelegentka: Renata Goliasz – Janiszewska), „Profilaktyka a Sztuka" (prelegent: Krzysztof Piechaczek).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ośrodków do organizowania takich imprez powinno być więcej w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.