Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: VI Zjazd Miejski SLD

W restauracji Casablanca w Nowym Bytomiu odbył się VI Zjazd Miejski Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Gościem był poseł Zbigniew Zaborowski, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego SLD oraz szef struktury wojewódzkiej partii na Górnym Śląsku.

 / Fot. Adam K. PodgórskiW zjeździe, w charakterze zebrania ogólnego, mogli uczestniczyć wszyscy członkowie SLD z Rudy Śląskiej. Uprawnionych do glosowania przybyło 46. Dokonali oni podsumowania kadencji 2008 -2012 oraz wyboru władz.

 / Fot. Adam K. PodgórskiZjazd stał się również okazją do wręczenia podziękowań i upominków członkom i sympatykom SLD: Danucie Wiśniowicz, Sebastianowi Brudysowi, Joachimowi Klenczarowi, Józefowi Osmendzie, Stanisławowi Wojciechowi i Teodorowi Howańcowi.

 / Fot. Adam K. PodgórskiO mandat przewodniczącego Zarządu Miejskiego SLD ubiegali się: dotychczasowy przewodniczący, Jerzy Krótki oraz Krzysztof Osmenda. Atutem pierwszego było długoletnie doświadczenie i obietnica utworzenia Rudzkiej Akademii Samorządności, drugiego – zapał, chęć otwarcia na ludzi młodych i wykorzystania komunikacyjnych zalet Internetu.

 / Fot. Adam K. PodgórskiZdecydowaną większością głosów zwyciężył Jerzy Krótki. Krzysztof Osmenda, który wcześniej w wywiadzie dla „Wiadomości Rudzkich” proponował zmiany w stylu działania rudzkiego SLD, nie wszedł nawet w skład 21-osobowej Rady Miejskiej i opuścił salę obrad.

- Najnormalniej go wykoszono - skomentował ten fakt jeden z uczestników zjazdu. - Pozbycie się młodego, rzutkiego, pomysłowego człowieka, świadczy o tym, ile w rzeczywiści warte są zapewnienia władz SLD o potrzebie pozyskiwania młodych. [Osmenda - przyp. red.] Powinien zostać nawet wiceprzewodniczącym zarządu.

 / Fot. Adam K. PodgórskiWybrano również dwóch członków do Rady Wojewódzkiej, członków Miejskiej Komisji Rewizyjnej oraz delegatów na zjazd wojewódzki SLD, który odbędzie się jeszcze w marcu.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

pzpr - prawica
  • pzpr - prawica
  • 05.03.2012 11:22

Dostojni ! Było wspaniale. Piwo tyż było. A Krzysztof Osmenda został równo wyruchany i opuścił towarzystwo. Jak wiemy Osmenda to właściwie Os+menda. My go wyczuliśmy i za jaja i na świeży luft. A fajnie było i piwo tyż było. Partia nasza czyści swoje szeregi z nieczystości. Ważne że piwo było. Nie dużo ale było. Piwo. A może Osmenda powinien zostać ? Pomyślcie kutasy, czy dobrze zrobiliście ? Dokąd zmierzacie i o co walczycie ? Czuję że Leszek Miller opierdoli was za to.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.