Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: W Dniu Babci najmłodsi zaprezentowali swoje talenty

Współautorzy: Barbara Podgórska

Oni sami doskonale o tym wiedzą, a ich babcie i dziadkowie ani przez moment nie wątpią w nadzwyczajne umiejętności wnucząt. Wczoraj przekonała się o nich także publiczność przybyła do Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Bytomiu.

 / Fot. Adam PodgórskiNa widowni przeważały babcie, przyszli wszak licznie także dziadkowie, a to z okazji obchodzonych świąt. Nie zabrakło starszego i młodszego rodzeństwa, zwołanego aby sekundowało popisom brata lub siostry na wielkiej scenie. Dla niektórych dzieci, uczestników zimowych półkolonii w MCK, był to pierwszy występ przed tak wymagającą publicznością.

W rewii wymyślonej przez Anetę Mróz i Monikę Czoik wystąpiła „szczęśliwa trzynastka” młodych, pięknych, uzdolnionych. Martynka w stroju śląskim zaśpiewała „Idzie górnik po wsi”. To nic, że z przejęcia zaczynała dwukrotnie: dostała rzęsiste brawa i dobrą ocenę jury.
Patryk, występujący w imponującej czapie z papieru, zaprezentował, wykonane techniką origami: żabę, ptaszka, kwiatek i stojącego konia (co ważne, bo koń mógł przecież leżeć). / Fot. Adam Podgórski

Siedmioletnia Agnieszka zagrała kolędę na keyboardzie, Filip szałowo odtańczył hip-hopowe łamańce. Starsza Agnieszka popisowo deklamowała wiersz Brzechwy "Żuraw i czapla”, Magda odśpiewała piosenkę z repertuaru Hanny Barbery, Jagoda zagrała na fortepianie nastrojową arietkę, a Bartosz z impetem uruchomił perkusyjną maszynerię.

Mikołaj przepięknie namalował pastelami wystrzałowy model opla i opowiedział o nim jak rasowy sprzedawca z autosalonu, / Fot. Adam PodgórskiAnia z wdziękiem odtańczyła capuerę – brazylijskie połączenie tańca i sztuki walki, a na zakończenie Kacper odśpiewał hymn na cześć wszystkich babć. Dziadkowie też płakali ze wzruszenia. Półkolonie dla dzieci rudzkich przebiegały pod hasłem „Zima nas nie zatrzyma”. I nie zatrzymała, nie pohamowała radości i werwy.

Wszyscy uczestnicy fajnej zabawy otrzymali upominki i słodycze, a laureaci trzech pierwszych miejsc: Bartosz Malik, Jagoda Tomczak, Agnieszka Podgórska oraz wyróżniony Patryk Piecha, także dyplomy gratulacyjne.

Dla wszystkich, bez wyjątku, zagrał gorąco zespół Nienegatywni, porywając do tańców i swawoli.

 / Fot. Adam Podgórski / Fot. Adam Podgórski / Fot. Adam Podgórski / Fot. Adam Podgórski / Fot. Adam Podgórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Adam
 • Adam
 • 29.01.2011 17:20

Bardzo super pomysł i ocenia pozytywna!!! Moje gratulacje!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mariusz
 • Mariusz
 • 24.01.2011 12:52

Niesamowity pomysł Monia!! Wszystko jak zawsze przeprowadzone profesjonalnie od pomysłu do jego końcowej realizacji :) Najważniejsze, że dzieci sie dobrze bawiły i były zadowolone :) Brawo!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
OLA
 • OLA
 • 23.01.2011 15:49

Wieści szybko się rozchodzą, więc i ja dowiedziałam się o tym wydarzeniu-super Monia, wiesz jak dostrzec talent-szczególnie u młodych zdolnych:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po ciężkiej pracy i efekty są doskonałe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zoro
 • Zoro
 • 22.01.2011 22:11

Wydarzenie, które rozbudziło pozytywną energię i uśmiech zagościł na twarzach wszystkich... i o to chodzi... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie wydarzenia dzieciaki pamiętają bardzo długo :-) Śliczne zdjęcia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będąc w wieku zaprezentowanych tu młodych artystów, deklamowałam - co prawda z innej okazji, ale jednak - "Kaczkę dziwaczkę". I tak mi już zostało :):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katarzyna Skutnik
 • Katarzyna Skutnik
 • 22.01.2011 17:54

Monia jesteś niesamowita,nadajesz się w stu procentach na dziennikarkę i prowadzącą różne imprezy dla dzieci i dorosłych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.