Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: W Dzień Dziecka Diablik uratuje Wiosnę

Współautorzy: Barbara Podgórska

Nie lada atrakcję dla najmłodszych przygotowało Miejskie Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej wspólnie z rudzką Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą.

 / Fot. MCK Ruda ŚląskaW „Święto Dzieciarni”, czyli 1 czerwca o godzinie 12 zapowiada się bajkowe przedstawienie dla wszystkich podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz przedszkolaków z całego miasta.

Po prezentowanych w minionych latach "Kopciuszku", "Jasiu i Małgosi", "W poszukiwaniu Gwizdka", przyszedł czas na sceniczną bajkę: "O wielkim czynie małego Diablika, czyli jak uratowano królestwo Wiosny", na podstawie scenariusza i w reżyserii Moniki Czoik i Anny Morajko. W przedstawieniu, jako aktorzy, wezmą udział pracownicy placówki, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej, Amatorskiego Teatru "Pierro" oraz uczniowie klasy 1, a z wireckiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Gustawa Morcinka.

Bajka opowiada o czarownicy Złośnicy, która rzuca urok na Krainę Wiosny. Od klątwy umiera przyroda, a wszystkie księżniczki zamieniają się w… żaby. Na szczęście pojawia się królewna, pragnąca odbudować to, co piękne. Na pomoc rusza też niezwykle dzielny, podporządkowany dotychczas pokornie czarownicy, diabełek Diabelny i jego przyjaciele. Kto jest dobry, a kto zły? Czy dobro zwycięży ze złem? O tym przekonają się wszyscy, którzy 1 czerwca w południe zawitają do MCK im. Henryka Bisty w Nowym Bytomiu. Wstęp wolny!

Ania Morajko jest nauczycielką, instruktorką taneczną i teatralną, założycielką Amatorskiego Teatru "Pierro", a zarazem prezeską Towarzystwa Kultury Teatralnej. Monika Czoik, wychowawczyni w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej, jest autorką wierszy oraz aktorką, scenografką i reżyserką widowisk dla dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Zoro
  • Zoro
  • 01.06.2011 20:29

Oj działo, się działo... Było wręcz magicznie... i dzieci które dały się porwać w wir bajki... Było tak super aż łezka kręciła się w oku... Dzień Dziecka 2011 w Rudzie Śląskiej jak najbardziej udany... No i chce zauważyć że to wszystko działo w najpiękniejszej porze roku - na wiosnę... To pani wiosna tak inspirowała Monikę Anię i całą resztę... Jeszcze raz wielkie dzięki... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
BEATA Z N. BYTOMIA
  • BEATA Z N. BYTOMIA
  • 01.06.2011 17:51

ZAPOWIEDZ PRZEDSTAWIENIA ZACHĘCIŁA MNIE DO PRZYBYCIA NA BAJKE I...TO CO ZOBACZYŁAM PRZYPOMNIALO MI BAJKI MOJEGO DZIECINSTWA, ALE TO NIEWAZNE, BO NIESAMOWITE BYLO DLA MNIE OBSERWOWANIE ZACHOWANIA MOJEGO SYNA, KTORY WSPANIALE PRZEZYWAL PRZYGODY BAJKOWYCH POSTACI A PO PRZEDSTAWIENIU POWIEDZIAL _'Dziekuje za taki wspanialy prezent na dzien dziecka"
GRATULACJE DLA p. ANI I MONI. AKTORZY, GRUPY TANECZNE-REWELACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zoro
  • Zoro
  • 30.05.2011 23:29

Ale ja się bardzo cieszę z takich inicjatyw i bardzo jestem za... Myślę ze inne miasta mogą nam pozazdrościć... Już dziś trzymam kciuki za Monikę Anię i całą trupę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drogi Zoro! Można oczywiście zartować, i z rangi takich wydarzeń, i z autorow, i z uczestnikow, ale cokolwiek dobrego czynia, to pozostawia swoj drobny slad. Tyle jest zla na swiecie, że warto, bez ogladania sie na innych zrobić cokolwiek milego i pozytecznego. Zwlaszcza dla dzieci! I dlatego o tym piszemy! I jescze jedno: przez robienie takich rzeczy tez przchodzi sie do historii. czego Paniom Czoik i Morajko życzę. W odpowiednim czasie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zoro
  • Zoro
  • 29.05.2011 21:41

Będzie się działo... zapowiada się kolejne historyczne wydarzenie, które zapisze się złotymi literami w sztambuchu kroniki kulturalnej Rudy Śląskiej...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iskierka
  • Iskierka
  • 29.05.2011 19:25

Super!!! Tylko tak dalej Monia!!! Moje gratulacje!!!! Swoją osobą, Twoimi bajkami, wierszami i inicjatywami dajesz radość, szczęście i uśmiech dzieciom - przenosisz ich w cudowny niesamowity niezapomniany świat marzeń i wyobraźni, świat bajek, dobra, szczęścia, przyjaźni i miłości!! Jesteś Niesamowita!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.