Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Wigilijne w "Zdrowym Życiu"

Współautorzy: Barbara Podgórska

Jak każe obyczaj, na opłatkowym spotkaniu zebrali się członkowie i sympatycy Rudzkiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich "Zdrowe Życie".

 / Fot. Adam K. PodgórskiZanim wszyscy podzieli się opłatkiem i złożyli sobie wzajemne życzenia, wysłuchali wigilijnych wierszy oraz Ewangelii odczytanej przez ks. Grzegorza Szmatlocha, dekanalnego duszpasterza środowiska trzeźwościowego.

Życzenia i drobne upominki dla organizacji na ręce prezesa, Antoniego Urbanka, przekazali: Krzysztof Chromy, w imieniu prezydent miasta, Cecylia Gładysz, w imieniu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz niżej podpisany w imieniu partnerskiego, Rudzkiego Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestępstw. Obecni byli Jozef Osmenda, wiceprzewodniczący Rady Miasta i Grzegorz Zdebelak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej.

 / Fot. Adam K. PodgórskiPotem długo śpiewano kolędy, opowiadano o tradycjach świątecznych i wspominano minione Wigilie. Stowarzyszenie "Zdrowe życie", któremu od wielu lat pomyślnie szefuje Antoni Urbanek, prowadzi wieloraką, trudną do przecenienia aktywność wśród ludzi, zdeterminowanych pragnieniem zerwania z nałogami ich rodzinami. Pokazuje jak inne od dotychczasowego, dobre i barwne jest życie bez alkoholu i innych uzależnień.

Więcej o stowarzyszeniu na stronie: http://zdrowezycie.sileman.net.pl

Filmik ze spotkania: http://www.youtube.com/watch?v=LkCaD-FJLas
 / Fot. Adam K. Podgórski


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Znowu Ruda Śląska....Adamie chyba bedziesz mial zasłuzony pomnik...
jeśli tego mieszkańcy nie zrobią, jako posłanka bede o to zabiegała...masz to jak w banku :-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.