Facebook Google+ Twitter

Ruda Sląska: Wybory parlamentarne 2011 dla niepełnosprawnych

Współautorzy: Barbara Podgórska

Ambicją Grażyny Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej, jest aby jak najwięcej osób niepełnosprawnych uczestniczyło czynnie w akcie głosowania na posłów i sanatorów, w wyborach parlamentarnych 2011.

 / Fot. Adam K. PodgórskiStąd wynika troska o to, aby jak najwięcej lokali wyborczych w mieście spełniało wymogi przystosowania, określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 29 Lipca 2011 r.

 / Fot. Adam K. PodgórskiO przekaz osobom niepełnosprawnym wszelkich informacji ułatwiających im spełnienie obywatelskiej powinności zabiega też Andrzej Piotrowski, naczelnik kancelarii Rady Miasta, zarazem pełnomocnik prezydenta ds. Organizacji Wyborów w Mieście Ruda Śląska.

W Biuletynie Informacji Publicznej UM ukazał się komunikat prezydenta miasta, informujący osoby niepełnosprawne o konieczności dopełniania pewnych, niezbędnych procedur przedwyborczych i zachowania wymaganych terminów.

Pierwszy z tych terminów upływa już 19 września. Najpóźniej do tego momentu, wyborca zamierzający głosować korespondencyjnie, co jest novum w polskiej praktyce wyborczej, jest zobowiązany zgłosić prezydentowi ustnie, pisemnie, faksem albo elektronicznie zamiar glosowania korespondencyjnego.

- Do zgłoszenia należy dołączyć kopie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności - informuje Andrzej Piotrowski. - Wyborca, który dokona obowiązku zgłoszenia, otrzyma z urzędu miasta pakiet wyborczy, najpóźniej na siedem dni przed wyborami. Jeśli doręczenie pakietu nie powiedzie się za pierwszym razem, listonosz ponawia próbę doręczenia w ciągu trzech kolejnych dni.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Lech Skalski
  • Lech Skalski
  • 17.09.2011 08:27

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.