Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Z kijkami na zamek Chudów!

Współautorzy: Barbara Podgórska

Miała być krótka, luzacka marszruta po lasach i stawach borowskich. Dotarli do Chudowa, z powrotem.

 / Fot. Adam K. PodgórskiGrupa początkujących entuzjastów nording trackingu z Towarzystwa Przyjaciół Rudy Śląskiej, nie bacząc na sierpniową burzę i przelotne deszcze, urządziła pierwszą zespołową eskapadę do lasów w okolicach Halemby. Niezmordowana szefowa stowarzyszenia, Ola Poloczek, poprowadziła nowicjuszy… aż do Chudowa. Podnoszony z ruin zamek chudowski przeżywał w swych dziejach rozmaite oblężenia, ale nigdy, dwukrotnego najazdu rudzian w ten sam weekend. Niektórzy bowiem z uczestników wyprawy, dotarli tu także wczoraj, na rowerach.

 / Fot. Adam K. PodgórskiNutka i piszący te słowa, nie widząc ambulansu w kolumnie, przezornie zrezygnowali z marszu. Mieli nosa… Trzy godziny wędrowania przez pola, łąki, hałdy i lasy… Ponad dwanaście kilometrów w nogach... Jak na pierwszy raz, imponując wyczyn, ale ponad nasze siły!

 / Fot. Adam K. PodgórskiTeraz niektórzy złośliwcy szepczą po katach, że stowarzyszenie prawdopodobnie zmieni nazwę. Na Towarzystwo Przyjaciół Chudowa. Albo przynajmniej na Towarzystwo Przyjaciół Rudy Śląskiej i Chudowa.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.