Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28845 miejsce

Ruda Śląska: Z rakiem da się wygrać, twierdzą rudzkie Amazonki

Współautorzy: Barbara Podgórska

- Z rakiem da się wygrać! – twierdzą panie z Rudzkiego Stowarzyszenia Amazonek Relaks. Już w piątek, 13 maja, zapraszają na „dzień otwarty” do swojej siedziby, na ulicę Oddziałów Młodzieży Powstańczej w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach

 / Fot. Adam K. PodgórskiTeresa Wilczek, prezeska rudzkich Amazonek i Krystyna Grunszel mówią, że
misją stowarzyszenia jest udowodnienie, że z rakiem piersi i każdą inną chorobą nowotworową można wygrać.

Należy tylko walczyć i nie poddawać się. Gwarantujemy, że potem wszystko wraca do normalności. Jednak warunkiem na to, aby tak się stało, jest samobadanie i profilaktyka.
Do takiej aktywnej postawy zachęcają nieustannie. Przez dwanaście lat aktywnej działalności, w trakcie której zdobyły w mieście i poza nim, szacunek i uznanie. Niedawnie w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Bytomiu zorganizowały spotkanie dla młodzieży, pod nazwą „Bądź zdrową, Mamo!”. Hasło kierowane było do wprost młodzieży, ale zarazem „chytrze” do starszych, bowiem obliczone na to, że młodzi ludzie zrobią najlepszy prezent mamom na „Dzień Matki”, jeśli przekonają je, że powinny się zbadać mammograficznie i w każdy inny sposób.

 / Fot. Adam K. Podgórski - Chcemy zmieniać sposób podejścia do profilaktyki - twierdzi Teresa Wilczek - wyrabiać w ludziach nawyki higieny, dbania o zdrowie i stałego jego kontrolowania. W tym celu
rudzkie Amazonki powzięły zamiar przeprowadzenia cyklu spotkań w dzielnicowych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podczas spotkań z czytelnikami Krystyna Grunszel będzie czytała własne utwory poetyckie. Pomogą jej Ewa Piwczyk i Danuta Brzezińska. Inne panie będą mówiły o dokonaniach stowarzyszenia i profilaktyce nowotworów kobiecych oraz wszelkich innych. Pierwsze takie spotkanie już jutro, w bibliotece w Halembie. Potem „dni otwarte” w Kochłowicach i w Zabrzu, w sklepie medycznym „Pofam”, organizacja bezpłatnego koncertu w Nowym Bytomiu. 28 maja natomiast, jako współorganizatorki zapraszają na Bykowinę, na festyn rodzinny, gdzie będą rozdawać ulotki i sprzedawać własnoręcznie upieczone ciasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Temat ważny ! Ale nie zgadzam sie z Wojciechem..."nawet kary finansowe dla tych, co rezygnują z darmowych mammografii albo innych badań".
Karać dorosłych ludzi! Każdy człowiek powinien sam świadomie ponosić odpowiedzialność za siebie. Za to co robi i jak żyje. Rak rzadko atakuje ludzi co dbają o swoje zdrowie, chodza na badanie profilaktyczne i odżywiają się właściwie. Stosują mało używek lub wcale. Proponuję uświadamianie społeczeństwa. Nawet w kościele można to prowadzić, zamiast zajmowania się tematami politycznymi to lepiej zdrowiem wiernych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+5 Adamie, Ważny temat . Rak mieszka dookoła nas, tuz obok, czai się i znienacka atakuje. Profilaktyka jest podstawą walki. Im szybciej wykryty, tym większe szanse. Niby wszyscy o tym wiedza, ale wiele kobiet unika badań "bo lepiej nie wiedzieć co tam siedzi" ....Potrzebna jest jeszcze większa akcja uświadamiająca, a nawet kary finansowe dla tych, co rezygnują z darmowych mammografii albo innych badań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.