Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Zamiast agitki – poezja

Współautorzy: Barbara Podgórska

W samym środku ostatniego tygodnia kampanii wyborczej spotkali się z czytelnikami rudzcy poeci – nauczyciele. To drugie, obok Klubu Literackiego „Barwy”, ugrupowanie skupiające artystów pióra.

 / Fot. Adam K. PodgórskiSympatycy, mimo bombardowania przez konkurencję zaproszeniami na niezliczone „debaty” i spotkania przedwyborcze, dopisali. Danuta Pacan, Adam Janicki, Jerzy Mazurek i Marek Judycki – który spotkanie poprowadził – mieli przed kim recytować własne utwory, najnowsze lub najbardziej ulubione.  / Fot. Adam K. Podgórski

Za motto wieczoru wybrano „Tematy najbliższe”, bo tak tytuł nosi ostatni tomik poetycki, wydany przez Nauczycielski Klub Literacki przy Związku Nauczycielstwa Polskiego w Katowicach. Klub wydaje także „Zeszyty Literackie”. Uczestnicy przypominali także wybrane wiersze swoich ulubionych autorów. Jana Zahradnika, Bronisławy Ostrowskiej czy Juliana Tuwima. Dlatego od wiceprezeski ZNP, Ireny Gajdzik, otrzymali róże, tak pięknie opiewane w "Kwiatach polskich".

 / Fot. Adam K. Podgórski
Prezes i nestor rudzkich poetów, Adam Janicki zapowiada, że jeszcze w grudniu ukaże się kolejny zbiorek. Świąteczny. Z wierszami o zimie, śniegu, Wigilii, Bożym Narodzeniu i Nowym Roku. Z kolędami i pastorałkami. Najlepszy prezent pod choinkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.