Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska. Zaroiło się od Aniołów

Współautorzy: Barbara Podgórska

Aniołów Wolontariatu! Konferencja podsumowująca rok wolontariatu i aktywności społecznej odbyła się w sali sesyjnej Urzędu Miasta.

 / Fot. Barbara PodgórskaZnaczna grupa najaktywniejszych wolontariuszy odebrała dyplomy, pamiątkowe plakietki i prezenty.

Już po raz drugi Stowarzyszenie Pro Ethica nagrodziło najbardziej aktywnych i zasłużonych wolontariuszy oraz organizacje pozarządowe, angażujących wolontariuszy w swoje działania. Symboliczne „Anioły”, wykonane własnoręcznie przez niepełnosprawnych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia SPES, wręczono 29 wolontariuszom. Uhonorowano również Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew, które od pięciu lat działa owocnie między innymi dzięki wolontariuszom.

 / Fot. Barbara Podgórska- Laureaci „Aniołów Wolontariatu” to często bardzo skromne osoby, angażujące się regularnie w pracę na rzecz innych - twierdzi Anna Nawrot, organizatorka konferencji, prezeska Stowarzyszenie Wspierania Ekonomii Etycznej Proethica. - Traktują swoje działania tak naturalnie, że nie chcą być za to w żaden sposób wynagradzane. Organizatorom konkursu zależy jednak na promocji dobra. W mediach wiele mówi się o szerzącym się złu, a nikt nie zauważa codziennego dobra. Pragniemy przed świętami podnieść na duchu mieszkańców Rudy Śląskiej mówiąc im to, co sami odkryliśmy prowadząc Centrum Wolontariatu.

 / Fot. Barbara PodgórskaHonorowymi gośćmi gali byli prezydenci miast z regionu Causeni z Mołdawii, zainteresowani działalnością rudzkich organizacji pozarządowych Oni też zaprezentowali własne, innowacyjne rozwiązania w ekonomii społecznej.
W części konferencyjnej doświadczeniami dobrych praktyk oraz opiniami podzielili się: Mateusz Wojtal z Fundacji Rozwoju Świętochłowic, Joanna Golicz, prezeska Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek”, Marcin Jarząbek prezes Stowarzyszenia Genius Loci-Duch Miejsca oraz Adam K. Podgórski, przewodniczący zarządu Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew.

Konferencji towarzyszyła wystawa prac wykonana przez uczestników warsztatów Stowarzyszenia Rodzin Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” oraz wystawa fotografii i eksponatów przywiezionych przez Salezjański Wolontariat Misyjny.

 / Fot. Barbara Podgórska / Fot. Barbara Podgórska / Fot. Barbara Podgórska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piękna impreza i inicjatywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.