Facebook Google+ Twitter

Rudzianka Julka - konkurs filatelistyczny w Iławie

Współautorzy: Barbara Podgórska

W dniach 23-26 czerwca w Iławie odbył się finał 49. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego, przebiegający pod hasłem „Mazury cud natury”.

 / Fot. Archiwum PZF Ruda ŚlaskaOddział Polskiego Związku Filatelistów w Rudzie Śląskiej reprezentowała Julia Reszkowska ze Szkoły Podstawowej nr 13 z opiekunką Jadwigą Ostraszewską oraz Łukasz Kajzer z Gimnazjum nr 1 z opiekunem Januszem Rudą. - Julka skończyła filatelistyczny bój na II miejscu, a Łukasz na 15 – informuje Jadwiga Ostraszwska, prezeska rudzkich filatelistów, zarazem wiceprezeska Zarządu Głównego PZF.

 / Fot. Archiwum PZF RUda Śląska- Konkurs wymagał starannego przygotowania. Należało posiąść wiedzę tematyczną na temat Mazur oraz szeroką wiedzę filatelistyczną. Obie dziedziny podlegały sprawdzeniu osobnymi testami. Oprócz tego na finał należało przywieźć z sobą eksponat wystawowy, a podczas konkursu wykonać mini-eksponat na bazie walorów pocztowych związanych z Mazurami. Te cztery elementy były oceniane i ich suma dawała przepustkę do ścisłego finału, do którego przechodziło po pięcioro najwyżej ocenionych uczestników z każdej grupy wiekowej. Do ścisłego finału przeszła Julka i była o włos od wygranej. Nagrody wręczała kierownik Wydziału Filatelistyki Poczty Polskiej, Joanna Nowicka.

 / Fot. Archiwum PZF RUda Śląska / Fot. Archiwum PZF RUda ŚląskaKonkursowi towarzyszył ciekawy program turystyczny: rejs po Jezioraku, najdłuższym jeziorze w Polsce, pobyt na nowo otwartym basenie, wycieczka po Parku Krajobrazowym Pojezierza Iławskiego i wyjazd do Olsztyna.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

az dziw, że młodzież jeszcze kolekcjonuje znaczki.Dobra informacja :-))

Za moich czasów było to standardem, ale myślałem że filatelistyka odeszła w niebyt.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe i pomysłowe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.