Facebook Google+ Twitter

Rudzianka w Zbąszyniu

Współautorzy: Barbara Podgórska

Barbara Podgórska, dziennikarka obywatelska i autorka książek zawitała do Zbąszynia. zaproszona przez Dorotę Michalczak. Rudzianka opowiadała o… Chinach, Mongolii i Syberii.

 / Fot. Adam K. PodgórskiPodczas II Święta Jeziora, Dorota Michalczak zorganizowała Barbarze spotkanie autorskie, podczas którego mogła podzielić się wrażeniami z 35-dniowej podróży.

 / Fot. Adam K. PodgórskiZ plecakiem na ramionach, w towarzystwie siostry Urszuli oraz szwagra Andrzeja, Barbara przemierzyła na własną rękę rozległą połać Azji.
Wędrówkę rudzianie rozpoczęli w Pekinie. Zwiedzili oczywiście plac Tiananmen, Wielki Mur i Zakazane Miasto. Ze stoli Chin wyprawiali się do kurortu Beidaihe, stanowiącego część miasta Qinhuangdao, do Hohotu w Mongolii Wewnętrznej, wreszcie do Erenhotu, gdzie przekroczyli granicę państwową z Republiką Mongolii.

 / Fot. Adam K. PodgórskiDalsza droga wiodła przez Zamen Ud, Chan Chat, pustynię Gobi i Ułan Bator do Buriacji, już w Rosji. Tu zaliczyli Ułan Ude, następnie udali się do Irkucka, potem do polskiej wioski Wierszyny na rzeką Idą. Kolejnym etapem wyprawy była Listwianka, w pobliżu której bierze początek wypływająca z  / Fot. Adam K. PodgórskiBajkału Angara. Odwiedzili Archan i Olchon, największą wyspę bajkalską, zasiedloną w większości przez Buriatów i uważaną za sakralne centrum szamanizmu na świecie.

Znad brzegów Bajkału wrócili do Irkucka, a potem do Moskwy, którą zwiedzali przez dwa dni, wstępując m. in. do Mauzoleum Lenina i Cerkwi Wasyla Błogosławionego. Stąd już tylko pozostało im przelecieć do Warszawy i dojechać na Śląsk.


We wrześniu Barbara Podgórska, ponownie wybiera się na wycieczkę do Chin.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.