Facebook Google+ Twitter

Rudzka Jesień - dziecięco i młodzieżowo

Po raz pierwszy organizatorzy odbywającego się od 45 lat Konkursu Plastyki Nieprofesjonalnej „Rudzka Jesień” zdecydowali się na poszerzenie formuły.

 / Fot. Muzeum Miejskie w Rudzie ŚląskiejW tym roku Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka i Towarzystwo Przyjaciół Rudy Śląskiej zaprosili do udziału w konkursie najmłodszych twórców. – Mieliśmy sporo obaw- wyznaje Ewelina Pieczka – ale rezultaty przerosły nasze oczekiwania.
 / Fot. Adam K. Podgórski
To nie jest czczy slogan. Słowa powyższe potwierdza wystawa, którą dzisiaj pokazano w muzeum. Zgromadzono na niej 39 prac uczestników pleneru malarskiego oraz warsztatów plastycznych na temat „Dzielnica Ruda i jej zabytki”.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Jury w składzie: Bogusława Trzcińska, Jolanta Szostak, Ewelina Pieczka i Krzysztof Gołąb przyznało 14 nagród i 13 wyróżnień, w tym jedno wyróżnienie specjalne z odwagę artystyczną.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Nagrody i dyplomy wręczyli laureatom: dyrektorka muzeum, dr Barbara Nowak, radny Jan Wyżgoł i Aleksandra Poloczek, prezeska Towarzystwa Przyjaciół Rudy Śląskiej. Uroczystość rozdania poprzedziły występy uczniów rudzkiego Zespołu Szkół Muzycznych.


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.