Facebook Google+ Twitter

Rudzki szczyt polskich miast

W Rudzie Śląskiej Grzegorz Schetyna, wicepremier oraz minister spraw wewnętrznych i administracji zapowiedział powołanie trzech obligatoryjnych zespołów wielkomiejskich obejmujących, Warszawę, Górny Śląsk i Trójmiasto.

Brukselski szczyt Unii Europy przysłonił nie mnie ważne spotkanie na szczycie Związku Miast Polskich, które w dniu 19 marca, odbyło się w Rudzie Śląskiej / Fot. Zespół Prasowu UM Ruda Śląska. Miasto nie przypadkowo wybrano na organizatora zjazdu ponad 150 przedstawicieli miast członkowskich. Ruda Śląska obchodzi bowiem 50. rocznicę otrzymania statusu miasta na prawach powiatu i połączenia w jeden wielki organizm odrębnych niegdyś jednostek terytorialnych: Rudy i Nowego Bytomia. Z tej okazji przewodniczący ZMP, prezydent Poznania Ryszard Grobelny wręczył prezydentowi Rudy Śląskiej Andrzejowi Stani pamiątkową statuetkę z brązu. / Fot. Zespło Prasowy UM Ruda Śląska

XXX Zgromadzenie Ogólne ZMP było nie tylko okazją do załatwienia spraw wewnętrznych związku, dokonania rozliczeń za miniony rok i nakreślenia głównych zadań. Sformułowano m. in postulat, a by w projekcie rządowego projektu ustawy metropolitalnej znalazł się zapis przyznający miastom prezydenckim posiadające około 100 tysięcy mieszkańców, a nieposiadające dotychczas statusu miast na prawach powiatu, taki status otrzymały.

Obecny na zjeździe Grzegorz Schetyna, wicepremier oraz minister spraw wewnętrznych i administracji zapowiedział powołanie trzech obligatoryjnych zespołów wielkomiejskich obejmujących, Warszawę, Górny Śląsk i Trójmiasto.

W drugim dniu spotkania w Katowicach odbyła się III Międzynarodowa Konferencja nt. Zarządzania miastem w XXI wieku, której organizatorem jest poseł do Parlamentu Europejskiego Jan Olbrycht, natomiast współorganizatorem Stowarzyszenie „Europa jest prosta”, a parterami Miasto Katowice, Związek Miast Polskich oraz Śląski Związek Gmin i Powiatów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.