Rugby. Polacy rozgromili Holandię 32 do 18!

Już pierwsza połowa spotkania na stadionie Hutnika w Nowej Hucie (Kraków) zapowiadała wygraną reprezentacji Polski - biało-czerwoni schodzili na przerwę przy stanie 17:0. Druga połowa zaskoczyła jednak wszystkich.

Piłka ponownie w rękach naszej reprezentacji. / Fot. Sławomir OstrowskiWydawało się, że przeciwko Holendrom w drugiej części spotkania wystawiono zupełnie inną drużynę. Efektem czego dwa tysiące kibiców w osłupieniu obserwowało jak 17 punktowa przewaga w oczach topnieje do zaledwie 2 punktów w 63 minucie meczu.

Oglądaj też fotorelację: Warsaw Eagles i Kozły Poznań. Ruszyła liga futbolu amerykańskiego

Na całe szczęście drużyna Tomasza Putry obudziła się i do końca spotkania z roztrwonionych 15 punktów przewagi zdołała odrobić 12, co sprawiło, że z murawy stadionu na Suchych Stawach reprezentacja Polski zeszła z 14 punktową przewagą kończąc mecz wynikiem 32:18.
Wygrana z Holendrami zapewniła biało-czerwonym drugie miejsce w grupie, a liderem dywizji 1B pozostaje Mołdawia.

Oglądaj też fotorelację: Rugby. Skra Warszawa zremisowała z WMPD PUDiZ Olsztyn

Sobotni mecz był piątym meczem dywizji 1B Pucharu Narodów Europy.
Przebieg spotkania z trybuny VIP śledził trener Wisły Kraków - Holender Robert Maaskant.

Polska - Holandia 31:18 (17:0)

Reprezentacja Polski w Rugby. / Fot. Sławomir OstrowskiSkład reprezentacji Polski:

22.Łukasz Szostek

Przed spotkaniem wieczoru mecz pokazowy zagrały panie. / Fot. Sławomir OstrowskiPunkty zdobyli:

Polska: David Chartier 9, Dawid Popławski 8, Krzysztof Hotowski 5, Kacper Ławski 5, Cedric Vessieres 5.

Holandia: Leon Koenen 8, Bart Viggurs 5, Bart-Jan Altink 5.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Jedyna dozwolona forma dopingu. / Fot. Sławomir OstrowskiTen widok zaskoczył kibiców, dziennikarzy i samych sportowców - na mecz przybyła kawaleria. / Fot. Sławomir OstrowskiPiłki przygotowane do spotkania wieczoru. / Fot. Sławomir OstrowskiPierwsza piłka autowa meczu. / Fot. Sławomir OstrowskiNiełatwo zatrzymać rozpędzonych biało-czerwonych. / Fot. Sławomir Ostrowski4 minuta, jeszcze 0:0, ale walka trwa. / Fot. Sławomir OstrowskiKolejna walka o piłkę autową. / Fot. Sławomir OstrowskiWalka o każdy metr boiska. / Fot. Sławomir OstrowskiPiłka autowa widziana z boku. / Fot. Sławomir OstrowskiDobra akcja polskiej reprezentacji. / Fot. Sławomir OstrowskiTrener Wisły Kraków z małżonką ogląda mecz rugby Polska - Holandia z trybuny VIP. / Fot. Sławomir OstrowskiWalka pod Holenderską bramką. Tu liczy się każdy zdobyty metr. / Fot. Sławomir OstrowskiTak się zdobywa najważniejsze punkty meczu. / Fot. Sławomir OstrowskiTym strzałem Polacy uciekli Holendrom, zapewniając sobie zwycięstwo w meczu. / Fot. Sławomir OstrowskiPomimo doliczonego czasu ten wynik nie uległ już zmianie. / Fot. Sławomir Ostrowski