Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2517 miejsce

Ruiny Hotelu Müllera w Ciechocinku [Zdjęcia]

Hotel Müllera w Ciechocinku był bardzo znaną budowlą. Wzniesiono go w latach 1848-1851 na terenie Parku Zdrojowego dla Karola Samuela Müllera. Dziś jego słynna własność to pogorzelisko, które straszy w centrum miasta. Czy odzyska świetność?

1 z 32 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Obiekt zaprojektowany przez budowniczego włocławskiego Franciszka Tournelle'a usytuowano na terenie Parku Zdrojowego. Było tam 19 pokoi. Widok ogólny na front - stan obecny. Fot. M. Kasowska
Obiekt zaprojektowany przez budowniczego włocławskiego Franciszka Tournelle'a usytuowano na terenie Parku Zdrojowego. Było tam 19 pokoi. Widok ogólny na front - stan obecny. Fot. M. Kasowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

@ Zuzia Nie jest tak źle. Wysokościowca nikt tam nie zamierza stawiać. Z tego co się dowiedziałam nieoficjalnie (podkreślam nieoficjalnie) spór nie dotyczy charakteru budynku, który ma pozostać w formie oryginalnej, a jedynie minimalnego odsunięcia frontowej części od samej ulicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zuzia
  • Zuzia
  • 05.08.2012 19:55

A mnie ciekawi kto jest tym tajemniczym właścicielem budynku - kiedy go kupił i na jakich warunkach. Drugie pytanie - jakie oceny z języka polskiego miał ten właściciel ? Jeśli dobre - to pewnie czytał "Ziemię obiecaną" Reymonta - zwłaszcza fragmenty dotyczace pożarów fabryk. Oczywiście, że miejsce jest obłędne i działka warta majątek - pod warunkiem, że trzaśnie się tam 15 pięter ze szkła i aluminium, a nie będzie kitwasić z rekonstrukcją nieopłacalnego zabytku. Zabytki chyba o tym wiedzą i dlatego tak chętnie płoną. Dobre zabytki, dobre ... .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konserwator zabytków i władze chcą odbudowy hotelu dosłownie w dawnym kształcie i miejscu, natomiast właściciel budowli ma trochę inną koncepcję. Trwają zatem przepychanki, dyskusje i negocjacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, jaka przyczyna takiego stanu rzeczy? Włodarze uzdrowiska co na to?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.