Facebook Google+ Twitter

Ruka Triple. Justyna Kowalczyk ponownie dwudziesta dziewiąta

Justyna Kowalczyk powtórzyła wynik z piątkowego sprintu i zajęła 29 miejsce w biegu indywidualnym. Drugi etap Ruka Triple ponownie zdominowały Skandynawki, spośród których tym razem najlepsza była Therese Johaug.

Justyna Kowalczyk / Fot. Mariusz MichalskiBieg indywidualny na 5 km stylem dowolnym był drugą konkurencją kobiecą trzyetapowego Ruka Triple w fińskim Kuusamo. Na starcie stanęło osiemdziesiąt sześć zawodniczek, w tym Justyna Kowalczyk. Polce nie było łatwo co najmniej z dwóch powodów. Krok łyżwowy nie jest jej mocną stroną, a w dodatku od około tygodnia boryka się ona z anginą, która znacząco osłabia organizm.

Pretendentkami do zwycięstwa były te narciarki, które mają stoczyć ze sobą również walkę o Kryształową Kulę - Norweżki Therese Johaug i Heidi Weng i Szwedka Charlotte Kalla. Od samego początku rywalizacji klasą samą dla siebie była liderka ekipy z kraju Wikingów. Już po 3,1 km Johaug miała 9,1 s przewagi nad Kallą i 15,1 s nad Weng, a na mecie dołożyła im jeszcze po około 10 sekund, wyprzedzając je odpowiednio o 17,6 i 26,0 s.

Nie było to jednak podium sobotniej konkurencji, bowiem po 5 km szybsza od Heidi Weng okazała się jeszcze specjalizująca się w sprintach Szwedka Ida Ingemarsdotter, która straciła do zwyciężczyni 25,4 s. A jak wypadła Justyna Kowalczyk? Jak na technikę rywalizacji i chorobę, nie najgorzej. Po 3,1 km Polka plasowała się na 22 pozycji (33,4 s straty), a na mecie została sklasyfikowana na dwudziestym dziewiątym miejscu (52,2 s). Tym samym Justyna Kowalczyk zajęła tę samą lokatę co w piątkowym sprincie.

Ruka Triple - II etap, bieg indywidualny na 5 km stylem dowolnym:
1. Therese Johaug (NOR) 11.23,8 min
2. Charlotte Kalla (SWE) 17,6 s straty
3. Ida Ingemarsdotter (SWE) 25,4
4. Heidi Weng (NOR) 26,0
5. Ingvild Flugstad Oestberg (NOR) 26,9
6. Kerttu Niskanen (FIN) 32,6
7. Astrid Uhrenholdt Jacobsen (NOR) 33,5
8. Kari Oeyre Slind (NOR) 34,8
9. Stina Nilsson (SWE) 37,4
10. Alenka Cebasek (SLO) 37,5
...
29. Justyna Kowalczyk (POL) 52,2

W niedzielę odbędzie się ostatni etap Ruka Triple. Bieg pościgowy na 10 km stylem klasycznym zaplanowano na godz. 10:15.

Przeczytaj także:
Ruka Triple. Trudny początek polskiej mistrzyni
Rusza narciarski Puchar Świata z udziałem Justyny Kowalczyk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.