Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23414 miejsce

Rumunia. "Gang FarmVille" wyłudził prawie 700 tys. USD dotacji

Członkowie gangu twierdzą, że nigdy nie zdawali sobie sprawy, że rządowe fundusze na hodowlę dotyczą jedynie żywych zwierząt. Uważają, że ich wirtualne krowy zasługują na takie samo traktowanie jak te prawdziwe.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Azores_%283240489010%29.jpg / Fot. Feliciano GuimarãesProceder trwał przez prawie trzy lata. Rumuni twierdzili, że posiadają osiem farm z krowami - w sumie 1860 sztuk zwierząt. Na każdą krowę otrzymywali 163 dolary (ok. 500 zł) rocznie. W sumie na ich konta subsydiowane zostało 681 tys. dolarów (prawie 2 mln 100 tys. zł). Środki pobierane były jako fundusze celowe Unii Europejskiej. Ich przeznaczeniem było wspieranie oraz modernizacja rumuńskiego rolnictwa i terenów wiejskich, głównie przez pomoc małym i średnim rolnikom w rozwoju ich gospodarstw.

Grupa oszustów miała sfałszowane dokumenty odnośnie swojego bydła, ale również posiadali kilka żywych krów na potrzeby kontrolnych wizyt weterynaryjnych.

W sierpniu tego roku na wniosek lokalnych instytucji wypłaty dotacji zostały wstrzymanie i rozpoczęto śledztwo w sprawie podejrzenia wyłudzenia pieniędzy. Urzędnicy ANSVSA (organ odpowiadający za bezpieczeństwo żywności) zapytani o krowy, jedynie stwierdzili, że właściciele przedstawili wszystkie potrzebne dokumenty, ale nie zgodzili się na inspekcję miejsca hodowli, do czego mieli pełne prawo zgodne z rumuńskimi przepisami. Co więcej, po wstrzymanych płatnościach oszuści pozwali do sądu rumuński rząd twierdząc, że ich biznes był uczciwy i legalny.

FarmVille jest jedną z pięciu najpopularniejszych gier przeglądarkowych na portalu społecznościowym Facebook. Polega na prowadzeniu wirtualnego gospodarstwa rolnego - uprawie owoców i warzyw oraz hodowli zwierząt.

Źródło:
Softpedia / Adevarul

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.