Facebook Google+ Twitter

Rumuński rząd przygotował rozporządzenia antykryzysowe

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-20 07:24

Rumuński rząd przyjął pakiet rozporządzeń, które mają zapobiegać skutkom międzynarodowego kryzysu finansowego. Rumunia przeznaczy na ten cel ponad 10 milardów euro. Rozporządzenia „antykryzysowe" likwidują niektóre podatki i obniżają stawki innych - wszystko po to, by zachęcić firmy do inwestowania, a obywateli do oszczędzania pieniędzy.

Rumuńskie firmy oraz obywatele, którzy będą płacić podatki w terminie, mogą skorzystać z pięcioprocentowego odliczenia od podatku dochodowego. Ponadto ci spośród pracodawców, którzy w przyszłym roku zatrudnią osoby bezrobotne, otrzymają z budżetu państwa premię w wysokości tysiąca euro za osobę.

Premier Calin Popescu Tariceanu ( czyt. kalin popesku tariczianu) podkreślił, że priorytetem rządu jest utrzymanie obecnych miejsc pracy. W Rumunii najbardziej zagrożone kryzysem są fabryki samochodów, zatrudniające setki tysięcy ludzi, dlatego też zniesiono opłaty ekologiczne za rejestrację nowych aut. W ten sposób rząd chce poprawić sprzedaż produkowanych w Rumunii "Dacii"i zniechęcić Rumunów do sprowadzania używanych pojazdów.

Rozporządzenia "antykryzysowe" likwidują niektóre podatki i obniżają stawki innych - wszystko po to, by zachęcić firmy do inwestowania, a obywateli do oszczędzania pieniędzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.