Facebook Google+ Twitter

Run Oscar! Run!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-07-14 14:24

Pomimo braku obu dolnych kończyn, Oskar Pistorius jest jednym z najszybszych ludzi na świecie. Swoją postawą udowadnia, że warto mieć marzenia. Niegdyś kaleka, dziś - niewykluczone, że zawodnik występujący na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Oscar Pistorius z RPA biegnący na protezach z włókien węglowych zajął drugie miejsce na 400 m w rywalizacji z pełnosprawnymi zawodnikami podczas lekkoatletycznego mityngu Złotej Ligi w Rzymie. / Fot. PAP/EPA/MAURO DONATODwudziestolatek z Republiki Południowej Afryki stracił nogi, zanim zdążył skończyć roczek. Ze względu na wrodzoną chorobę kości, rodzice zdecydowali się a amputację kończyn. W najbliższą niedzielę zmierzy się na bieżni z mistrzem olimpijskim i świata na dystansie 400 m, Jerremy'm Warrniner'em. Zawodnik z Afryki spełnia swoje sportowe marzenia, nie bacząc na kalectwo. Jego celem jest udział w letnich igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Podczas rozgrywanego w Sheffield Grand Prix Wielkiej Brytanii Pistorius pobiegnie na super nowoczesnych, lekkich, zbudowanych z włókna szklanego protezach. To, że kalectwo nie stanowi problemu w osiąganiu sukcesów sportowych młodzieniec z Pretorii udowodnił, zdobywając mistrzostwo swojego kraju na dystansie 400 metrów. Pistorius ma nadzieję, że niedzielny bieg przybliży go do upragnionego występu w Pekinie.

Ewentualny udział zawodnika w Igrzyskach byłby wydarzeniem bez precedensu, ponieważ jak dotąd nigdy nie zdarzyło się jeszcze, aby w zawodach w pełni sprawnych fizycznie sportowców wystartowała osoba o "ograniczonej" sprawności ruchowej.

Decyzja w sprawie ewentualnego dopuszczenia dwudziestolatka do udziału w Olimpiadzie (w razie uzyskania kwalifikacji) należy do IAAF - międzynarodowego związku lekkiej atletyki. Póki co, włodarze organizacji dopuścili Oskara Pistoriusa do zawodów na wyspach i zapowiadają, że będą bacznie obserwować postawę zawodnika. Nie pozostaje powiedzieć nic innego jak: "Run Oskar! Run!!!"

źródło: BBCWybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Fajny artykuł. Podziwiam takich ludzi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzetelna informacja. Co do sportowca - to wprost nieprawdopodobne, ale widać współczesna medycyna i technika pozwalają już w takim stopniu spełniać marzenia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.