Facebook Google+ Twitter

"Run To The Hills". biografia Iron Maiden doczekała się kolejnego wydania.

Wydawnictwo In Rock zachęca do ponownej lektury biografii Iron Maiden. "Run To The Hills" piórem Micka Walla, uaktualnione do najnowszych osiągnięć zespołu, plus kompletna dyskografia Żelaznej Dziewicy w dodatku od polskiego wydawcy.

'Iron Maiden. Run To The Hills. Oficjalna biografia - wydanie III' - Mick Wall (okładka przód); wyd. In Rock 2016 / Fot. Peacock Design/In RockW miesiącu czerwcu półeczki fanów ciężkiego grania, mogą rozgościć trzecie wydanie oficjalnej biografii Iron Maiden. Książka Micka Walla zdążyła już zyskać uznanie wśród zainteresowanych, niemniej kolejna edycja nie jest li tylko wznowieniem wziętej pozycji. "Run To The Hills" zawiera uaktualnienie historii zespołu aż po chwilę obecną, a więc do momentu ukazania się "The Book Of Souls" i światowego tournée promującego album. Dodatek od polskiego wydawcy firmuje swoim nazwiskiem Paweł Brzykcy, dyskografia Iron Maiden również w jego opracowaniu.

Biografia Żelaznej Dziewicy według Micka Walla, to pozycja jakiej nie należy pomijać. Przede wszystkim, o jej wartości stanowią zebrane wypowiedzi i wspomnienia muzyków zespołu, tych byłych i obecnych, oraz menadżerów, ludzi z zaplecza technicznego i innych, którzy stworzyli legendę. Przeważa swoboda wypowiedzi głównych bohaterów nad analizami i okołokomentatorskim dociekaniem autora. Czyni to z książki utwór faktograficzny, acz w familijnie gawędziarskim tonie.

Układ "Run To The Hills" to biografia linearyzowana chronologią, z nadrzędnym podziałem portretowym, gdzie następujące po sobie rozdziały wprowadzają kolejne osoby; sprzyja to klarownemu omówieniu roszad kadrowych, które miewają miejsce w Iron Maiden, a także pozwala na bliższe poznanie sylwetek muzyków. Każdy z nich zabiera czytelnika w retrospektywną podróż do swego dzieciństwa, domu rodzinnego (lub jego braku), w czas dorastania i pierwszych artystycznych wypraw. To nie mniej fascynujące od późniejszej zawrotnej kariery uformowanego przedsięwzięcia pod nazwą Iron Maiden, o czym w dalszej części książki.

W całej tej historii nie brakuje dziejów Eddiego "The Head", ikonicznej postaci bez której już nie sposób wyobrazić sobie reszty zespołu. Ulubieniec milionów na całym świecie, jest czymś więcej aniżeli tylko wartością dodaną do zjawiska, które trwa nieprzerwanie od 1975 roku. Nie brak też smaczków, bez których biografie tego rodzaju, byłyby wydawnictwami wypranymi z cennych składników heavy metalowego szaleństwa. Czytelnik znajdzie wiele anegdot, zabawnych epizodów, chwil rozłamu w drużynie i innych perełek z genealogii Ajronów.


Tytuł: Iron Maiden. Run To The Hills. Oficjalna biografia - wydanie III
Tytuł oryginału: Run To The Hills
Autor: Mick Wall
Tłumaczenie: Hanna Mielczarek i Magdalena Mejs
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-64373-37-4
Strony: 508 + 44 (dodatek aut. Paweł Brzykcy)

Wydawnictwo: In Rock

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.