Facebook Google+ Twitter

Runął wiadukt na Zakopiance

Dziś przed godziną ósmą rano, w Stróżny, na trasie Kraków-Zakopane doszło do tragedii. Zawaliła się konstrukcja nowo budowanego wiaduktu. Zginęła jedna osoba. Przyczyny katastrofy zbada prokuratura.

Świadkowie wypadku widzieli, jak przęsła nowego wiaduktu pękały, zaś cała konstrukcja zwaliła się niczym domek z kart. Wiadukt runął na odcinku ponad trzydziestu metrów. Na miejsce przybyła straż pożarna. W wypadku zginął 31-letni pracownik firmy budowlanej. Obsługiwał koparkę, na którą runął wiadukt. Początkowo strażacy podejrzewali, że pod gruzami znajduje się druga ofiara, na szczęście nikt inny nie został przygnieciony.

Nowy wiadukt był częścią modernizowanego odcinka Zakopianki między Myślenicami a Lubniem. Wykonawcą jest firma Mota-Engil. Kilka miesięcy temu budowę wizytował minister transportu Jerzy Polaczek. Wówczas pojawił się temat opóźnień w budowie i ewentualnych kar, jakie mogą być nałożone na wykonawcę. Świadkowie wypadku twierdzą, że prace nad wiaduktem prowadzone były zbyt szybko i niedokładnie. Śledztwo prokuratury ma wyjaśni, co było przyczyną zawalenia się konstrukcji.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

CZY TWÓRCA ARTYKUŁY JEST MATOŁEM?

JAKIEJ 'STRÓŻYNY" ?


JAK JUŻ COŚ TO STRÓŻY KRETYNIE!!!!

ĆWIERĆ DZIENNIKARZ....

http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=woj.+Ma%B3opolsk e%2C+Str%F3%BFa&cId=bcfc7965a92e00ade9000798006f0300792b0041423611f7&sId=&Submit=Szukaj

a oburzony jestem dlatego, że tu mieszkam, a większość dziennikarzy nie umie normalnie wymówić nazwy Stróża? Myli ze "strożami"

STRÓŻA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przejezdzalem obok tego wiaduktu jeszcze 3 dni temu i nic nie wskazywało, że może dojść do tragedii!! Ale tak to jest jak chęć jak największego zarobku i strach przed karami za opóźnienia biorą góre nad zdrowym rozsądkiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.