Facebook Google+ Twitter

Runo leśne

Gdy jechałem przez las zachciało nam się do niego zajrzeć. Miast grzybów zobaczyliśmy takie oto prezenty złożone drzewom w darze. - Czy za tlen, który nam dostarczają, takimi prezentami powinniśmy je obsypywać?

1 z 6 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Gromadka plastikowaFot. Tadeusz Śledziewski
Gromadka plastikowa
Fot. Tadeusz Śledziewski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Niestety! Za wszystkie pociągnięcia smyczkiem członków orkiestry odpowiada dyrygent. U nas "Dyrygent" robi wszystko, żeby nie odpowiadać za cokolwiek. Idea mu przyświecająca, to wszystko oddać w ręce prywatne, żeby można było zawsze powiedzieć, to nie my władza, to prywatna firma za to odpowiada.My jesteśmy czyści, jak łza - dodam od siebie - krokodyla, co przed chwilą skonsumował okazałą antylopę.
A tymczasem człowiek, tak w pojedynkę, jak i w zgrupowaniu, musi nad sobą ciągle pracować. Ale żeby ta praca była zorganizowana i owocna potrzebni są " Moderatorzy". Wybierzmy dobrych moderatorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest skutek "edukacji ekologicznej", wyrzucania pieniędzy na "nauke, ktora idzie w las". Czy ci ludzie, ktorzy wyrzucaja smieci do lasu, nie wiedza co czynia? Wiedzą doskonale. Ale jesli w Polsce sa debilne przepisy, ktore nie pozwalaja ludziom wywieźć smieci na wysypisko, to wywożą do lasu. I tak będzie. Nowa ustawa 'śmieciowa" pozwaoli gminom tylko na pobieranie coraz wyższych oplat od mieszkańców, kolejnych haraczy, a problem i tak pozostanie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo to widzicie u nas nie stosuje się właściwej hierarchii ważności w zarządzaniu państwem. Polska władza na czele swej piramidy hierarchicznej postawiła wzbogacenie siebie, tuż poniżej wzbogacenie swoich bliskich, dalej wzbogacenie ludzi ją otaczających i popierających, jeszcze niżej utwierdzenie się w posadach itd. a interes społeczny - edukacja, służba zdrowia i środowiskowy znajduje się na najniższych szczeblach i dlatego mamy to co mamy. Najpierw powinniśmy wyedukować, uświadomić, ukształtować postawy, żeby były pro społeczne ze środowiska ludzi, z którego będą wybierani nasi przedstawiciele. Jeszcze dużo przed nami do zrobienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tadeuszu, wokół Łodzi w lasach i na poboczach dróg jest podobnie. Jest to następny nierozwiązywalny temat. Wołanie na puszczy. Dodam do tego jeszcze temat nielegalnego odprowadzania ścieków do rowów przydrożnych, małych rzeczek przepływających przez stawy parkowe, wypalanie traw jesienią i wiosną, spalanie wszelkich odpadów plastikowych w domowych piecach i ...

link

Pani Doroto ja myślę, że ci ludzie wiedzą co robią. Oni swój problem "wyrzucają" poza strefę, obszar, którego nie eksploatują osobiście... To jest jak plucie z balkonów czy pozbywanie się części odpadów w ten sam sposób.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewelina Flinta
  • Ewelina Flinta
  • 20.08.2011 22:22

Runo leśne... no nie poturlałam się ze śmiechu... sardonicznego...

Komentarz został ukrytyrozwiń

dodam link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odpuszczać nie można. Należy dobrze uświadomić społeczeństwo, czym grozi ich niewłaściwe postępowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy już trzeba uznać swoją porażkę i nic nie robić, nie podejmować żadnych prób uzdrowienia sytuacji? A może takich punktów jest za mało? Nie można opuszczać rąk w bezsilności. Powiadają - szukajcie a znajdziecie. Głupi tego nie powiedział.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli zaserwuje się usługę płatną, wzrośnie ilość śmieci tam gdzie nie dla nich miejsce.
:((( Bo i mając możliwość pozbycia się ich za darmo zaśmiecane są lasy.
A przecież są w tym celu kontenery, czy tak jak to jest u mnie worki na plastiki, szkło, makulaturę, które zabierane są raz w miesiącu sprzed domu bezpłatnie.
Stary telewizor czy inny sprzęt elektroniczny jest też zbierany w wyznaczonym miejscu i dniu bezpłatnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Romeczku, to coś powiedział, to cała prawda o polskiej władzy. Nasza władza ma inne zainteresowania. Oni cały swój potencjał wykorzystują na spychologię i na zdobywanie, dla siebie korzyści majątkowych. Kto by się tam interesował społeczeństwem i środowiskiem - to dobre dla naiwniaków. Pozdrawiam Dorotkę, Ciebie i wszystkich Przyjaciół, jak również wszystkich Znajomych z W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.