Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19276 miejsce

Rupert Murdoch inwestuje w katolicką telewizję w Polsce

Najprawdopodobniej w 2007 roku wystartuje w Polsce telewizja katolicka z prawdziwego zdarzenia. To wynik umowy między Zarządem Telewizji Puls a amerykańskim koncernem medialnym News Corporation - podaje Katolicka Agencja Informacyjna.

Jeszcze kilka miesięcy temu los TV Puls był niepewny. Stacja założona w 2001 roku szybko wpadła w kłopoty finansowe. Z pomocą przyszedł Zygmunt Solorz - właściciel Polsatu, który wykupił blisko 40 proc. udziałów. Jednak w czerwcu tego roku odkupili je założyciele stacji - Polska Prowincja Zakonu Franciszkanów.

– Telewizja Puls nigdy nie została wystarczająco dofinansowana, by mógł nastąpić jej właściwy rozwój. Dlatego poszukiwania inwestora trwały nieustannie. Prowincja, chcąc zachować chrześcijański charakter telewizji, szukała inwestora wiarygodnego i pewnego pod względem finansowym, gwarantującego jej rozwój. Mówiąc inaczej, chodziło o stworzenie telewizji wyrazistej ideowo, przeznaczonej dla wszystkich Polaków - twierdzi w wywiadzie dla Katolickiej Agencji Informacyjnej franciszkanin o. Zdzisław Dzido, prezes Zarządu Telewizji PULS.

Poszukiwania udały się

Planami zakonu zainteresował się Rupert Murdoch - katolik i zarazem właściciel jednej z największych na świecie korporacji prasowej, telewizyjnej i wydawniczej - News Corporation. Firma wykupiła blisko 25 proc. udziałów w TV Puls. Oznacza to spory zastrzyk środków na inwestycje i ułatwienie współpracy z największymi światowymi mediami znajdującymi się w sieci News Corporation. W jej skład wchodzą m.in. wytwórnia filmowa 20th Century Fox, telewizje Fox TV i British Sky Broadcasting oraz dzienniki The New York Post i The Sun.

Obok nadziei pojawiły się również obawy, czy inwestycja nie stanowi zagrożenia dla katolickiego charakteru stacji. – Dla Telewizji Puls nie jest to zagrożenie, lecz szansa na pełny rozwój. To szansa również dla wielu Polaków, którzy oczekują telewizji, której naczelną zasadą programową byłoby respektowanie wartości chrześcijańskich. Oczywiście, nad ideowym profilem będziemy czuwać i to jest zadanie dla Prowincji – podkreśla o. Dzido.

TV Puls ogląda obecnie ok. 0.5 proc. polskich telewidzów. Obok programów religijnych, na antenie znajdziemy głównie publicystykę, filmy dokumentalne i seriale.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Niedakh - zobaczymy... Ojciec Rydzyk już zaczął kontrofensywę: http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=my&dat=20060825&id=my21.txt
Herrkozz - a widzisz, w tym jest problem, że Murdoch jest... pragmatykiem. Jak zaobserwowano, jego media lubią popierać siłę polityczną, która jest najsilniejsza w danym państwie - vide Wielka Brytania i Labour Party. W Stanach popiera neoliberałów - z tym, że pamiętajmy, że jednak większość udziałów w nowej TV zachowują jednak franciszkanie, stąd można raczej mieć mocne podstawy do przypuszczeń co do profilu tej stacji - myślę, że rzeczywiście będzie to coś bliższego EWTN niż Fox.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Murdoch w pierwszej kolejności tworzy stacje neoliberlane, dopiero potem katolickie, czy jakiekolwiek inne. Autor zapomniał wspomnieć o tym fakcie. Powstanie takiej stacji w Polsce tkwiącej mentalnie cały czas w komunie byłoby czymś wspaniałym. Życzę Murdochowi krociowych zysków i rekordowej oglądalności, może cokolwiek dotrze do ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto wie, może będzie coś na miarę EWTN.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.