Facebook Google+ Twitter

"Ruski tydzień" w kinie Luna

„Ruski tydzień” to przegląd rosyjskich produkcji filmowych, który odbędzie się w warszawskim kinie Luna od 14 do 20 grudnia.

 / Fot. screen ze strony kina LunaWydarzenie zorganizowane zostało przez Instytut Adama Mickiewicza, Rosyjskie Państwowe Towarzystwo Koncertowe "Sodrużestwo" we współpracy z kinem Luna. W sześć dni zostaną pokazane filmy wyprodukowane w Rosji, w latach 2005-2007.

Obrazy są zróżnicowane gatunkowo. Będzie można obejrzeć zarówno filmy animowane, jak i wojenne oraz psychologiczne. Widzowie zobaczą między innymi „Wyspę” Pawła Łungina, „Grając ofiarę” Kiriłła Serebrennikowa czy „Aleksandrę” Aleksandra Sukorowa.

Główną atrakcją przeglądu miał być pokaz filmu „1612 – kronika wielkiej smuty” zrealizowanego przez Władimira Chotinienkę, w którym główną rolę zagrał Michał Żebrowski. W ostatniej chwili okazało się jednak, że projekcja przewidziana na 15 grudnia nie odbędzie się w wyniku braku zgody dystrybutora filmu.

Specjalnie dla wielbicieli Andrieja Tarkowskiego (wyreżyserował m.in. „Solaris” Stanisława Lema) zorganizowany został osobny blok poświęcony jego twórczości. Pierwsza odsłona już jutro, o 20.30.

"Ruski tydzień" odbywa się w ramach Sezonu Kultury Rosyjskiej w Polsce, akcję organizowaną przez polskie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rosyjską Federalną Agencje do spraw Kultury i Kinematografii.

Szczegółowy repertuar: "Ruski tydzień"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.