Facebook Google+ Twitter

Rusowicz, Grabowski, Radek i inni w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wraz z nadejściem maja rozpoczyna się w Ostrowcu Świętokrzyskim wysyp imprez o charakterze kulturalno - rekreacyjnych. Placówki kulturalne miast przygotowały dla mieszkańców i nie tylko dla nich bogatą i różnorodną ofertę programową.

Amfiteatr w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie w maju br. tętnił życiem. Na zdjęciu: So Fresh So Clean 2012. / Fot. Krzysztof KrzakZ okazji Święta Konstytucji 3 Maja Miejskie Centrum Kultury zaprasza do amfiteatru, gdzie odbędzie się koncert zatytułowany "W krainie uśmiechu" z udziałem artystów Polskiej Opery kameralnej: Kazimierza Kowalskiego, Małgorzaty Kulińskiej, Andrzeja Niemierowicza i Mirosława Niewiadomskiego. Wykonają oni najpopularniejsze arie operowe i operetkowe (m.in. ze "Strasznego dworu", "Cyrulika sewilskiego", "Carmen", "Barona cygańskiego" i "Księżniczki czardasza") oraz przeboje z najsławniejszych musicali. Śpiewakom akompaniować będzie Ewa Szpakowska. Koncert rozpocznie się 3 maja br. o godzinie 18; wstęp wolny.

W Miejskim Centrum Kultury są jeszcze do nabycia bilety na spektakl warszawskiego Teatru 6. Piętro "Chory z urojenia" Moliera w reżyserii zespołowej z Andrzejem Grabowskim w roli tytułowej. Obok niego na scenie kina Etiuda wystąpią m.in. Anna Korcz, Joanna Kurowska, Marta Kurzak, Henryk Talar i Andrzej Szopa. Początek przedstawienia o godzinie 18 w dniu 5 maja br.

Podczas Dni Ziemi zagra czarodziej gitar Alvon Johnson. / Fot. www.mck.ostrowiec.plW terminie 8 - 10 maja odbędą się w Ostrowcu Świętokrzyskim XI Dni Ziemi poświęcone w tym roku parkom narodowym Stanów Zjednoczonych. Na ich zakończenie przewidziano koncert "Od Louisa do Elvisa", w którym wystąpią Sergiej Kriuczkow & Riverboat Ramblers Swing Orchestra,The King's Friends, AINU, Leash Eye i Alvon Johnson All Stars Blues Band. Impreza rozpocznie się o godzinie 16 w amfiteatrze (wstęp wolny).

Również w amfiteatrze ww dniach 16 - 18 maja odbywać się będą doroczne Dni Ostrowca Świętokrzyskiego. Wśród zaproszonych przez MCK artystów znajdą się: MA, Uniqplan oraz Alosza Awdiejew i Janusz Radek. Wstęp na wszystkie imprezy w ramach Dni Ostrowca - bezpłatny.

Ania Rusowicz wystąpi w Ostrowcu Świętokrzyskim 28 maja 2014 r. / Fot. www.aniarusowicz.com.plWydarzeniem artystycznym ma szansę stać się koncert jednaj z najbardziej lubianych obecnie wokalistek, Ani Rusowicz, która wraz z zespołem w składzie: Łukasz Jakubowicz, Hubert Gasiul, Ritchie Palczewski i Michał Burzymowski wystąpi 28 maja w Klubie Muzycznym Perspektywy. Podczas koncertu, na który już można rezerwować bilety melomani usłyszą piosenki z obu płyt artystki, z których "Mój big - bit" przyniósł jej 4 "Fryderyki" (w kategoriach: wokalistka roku, fonograficzny debiut roku, album roku pop, produkcja muzyczna roku 2012) oraz nagrodę dziennikarzy i fotoreporterów na festiwalu w Opolu.

Przez cały maj na ostrowieckim Rynku czynna będzie wystawa "Kolonia Robotnicza - historia mówiona" zorganizowana przez Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki autorstwa Wojciecha Mazana, która przedstawia przeszłość i teraźniejszość jednej z dzielnic Ostrowca Świętokrzyskiego oparte na wspomnieniach i archiwaliach, a także widziane obiektywem aparatu fotograficznego autora. Autorem oprawy graficznej tej wystawy jest Marcin Jedlikowski.

Kulturalną majówkę w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończą organizowane już po raz czwarty przez Miejskie Centrum Kultury w amfiteatrze Ogólnopolskie Zawody Breakdance So Fresh So Clean. Impreza odbędzie się 31 maja 2014 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.