Facebook Google+ Twitter

Russian National Ballet z "Jeziorem Łabędzim" w Teatrze Muzycznym w Łodzi

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-09 11:27

W łódzkim Teatrze Muzycznym gościł Russian National Ballet. Artyści wykonali przepięknie baśniowy balet Piotra Czajkowskiego czyli "Jezioro Łabędzie".

Scena Teatru Muzycznego zamieniła się w poniedziałek (7 listopada) w baśniową krainę. Stało się to za sprawą Russian National Ballet i jego interpretacji "Jeziora Łabędziego" Piotra Czajkowskiego.

Na deskach łódzkiego teatru pojawiły przepiękne księżniczki,duchy, źli czarnoksiężnicy, a także czarne i białe tytułowe łabędzie. Rosyjski balet w klarowny sposób przekazał bajkową historię księcia Zygfryda, zakochanego w Odetcie zaklętej w łabędzia.

Wspaniała muzyka Piotra Czajkowskiego i kunszt taneczny rosyjskich artystów pozwolił na estetyczną ucztę. Tancerze wykonywali piruety, precyzyjne
padedeux (Odylli z Zygfrydem), pas de quatrre (czterech łabędzi) i tańce różnych narodów (hiszpański, neapolitański, węgierski i polski).

Metaforyczna walka dobra ze złem, ludzkie namiętności, zdrada i cierpienie zostały pięknie opowiedziane w tańcu, na tle tradycyjnej choreografii.

Bartłomiej KrasnodębskiDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


(Bartłomiej Krasnodębski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.